03.05.2017 22:27


Aktuálně: Pionýry při vlajkované neodradila ani nepřízeň počasí

Autor: Michaela Střížová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V dešti běhající děti dnes po sedmé hodině večer mohli vidět lidé, kteří se pohybovali v okolí náměstí Svobody. Děti z pionýrských a skautských oddílů chtěly hrát vlajkovanou i v nevyhovujících podmínkách a pořadatelé jim vyšli vstříc. „Byla mi zima, ale běhat v dešti byl zážitek,“ uvedl účastník závodu Tomáš Křička. Hlavním účelem hry nebylo vyhrát, ale zúčastnit se a seznámit se s dalšími pionýry. 

Brno – Pionýři a skauti se nesmí bát špatného počasí. Není se tedy čemu divit, že chtěli hrát vlajkovanou i v dešti. Instruktoři z brněnského pionýrského oddílu Poutníci se na přání dětí rozhodli naplánovanou hru v centru Brna nezrušit. „Nabízela jsem dětem, že hru můžeme přesunout, ale oni nechtěli. Naším cílem bylo, aby se náš oddíl seznámil i s dětmi z jiných oddílů a společně se zabavili,“ řekla organizátorka Anna Mazánková.

Vlajkovaná

Na náměstí Svobody a v přilehlých ulicích proti sobě stály dva týmy, fialoví a bílí. Každý tým střežil jednu vlajku. Pionýři, skauti a jejich přátelé si navzájem kradli si navzájem barevné fáborky přivázané na rukách. Každý ulovený fáborek znamenal jeden bod pro tým. Po celé trvání hry si všichni hráči mohli doběhnout pro nový fáborek a zapojit se tak znovu do závodu. Soutěž nakonec vyhrál fialovým tým s devíti body. O vítězství dětem ale nešlo.  „Porážka mě nemrzí. Já jsem si to užil, i když závod byl mokrý a náročný,“ okomentoval skaut ze Křtin Jan Drápela. 

Klíčová slova: Pionýři, skauti, vlajkovaná, aktualita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.