11.12.2010 19:22


AKTUÁLNĚ: Písničky Tomáše Kluse oživily vánoční trhy

Autor: Ondřej Ekl | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Přestože venkovní teploty sahají pod bod mrazu, na koncert nadějného českého písničkáře Tomáše Kluse se přišlo podívat početné publikum. Na pódiu postaveném uprostřed náměstí Svobody zahrál písničky z obou svých desek, několik improvizací a také jednu koledu.

Brno – Vycházející hvězda v podobě českého písničkáře Tomáše Kluse dnes osvěžila brněnské vánoční trhy na náměstí Svobody. Spolu s kytaristou Jiřím Kučerovským vystoupili ve čtyři hodiny odpoledne a společně zpříjemnili náladu lidem v centru města.Oba vystupující zahřívaly dva teplomety va tvaru hříbků. Foto: Ondřej Ek

I když těsně před začátkem koncertu začalo poprchávat, prostor před pódiem byl zaplněn do posledního místa. Dav lidí se ztrácel mezi stánky trhovců a zasahoval do kolejiště. Tramvaje přitom jezdily v obvyklých intervalech, což vyvolávalo zábavné situace. Diváci museli uhýbat a několikrát se stalo, že část publika v půlce písničky zmizela za projíždějící soupravou. „Není to zrovna dobře vyřešené. Na druhou stranu je to sranda a aspoň se musím trochu hýbat, jinak bych asi umrzla,“ řekla účastnice koncertu Gabriela Neveselá.

Tomáš Klus od první chvíle, kdy se postavil k mikrofonu, sršel vtipem. Sebevědomé vystupování bylo podpořeno skvělou spoluprací s druhým kytaristou i zpěvákem Jiřím Kučerovským. Na úvod zahráli ústřední skladbu Neklid z posledního zpěvákova alba Hlavní uzávěr splínu. Zazněly však také písničky z jeho první desky. K tomu se přidalo několik improvizací, které jsou pro výstupy Tomáše Kluse typické. Přitom si bere inspiraci z čehokoliv. V půlce koncertu přiletěl na pódium pardubický perník, a tak byla následující písnička právě o něm. „Ty improvizace jsou dokonalé, on je tím prostě výjimečný. Jenom je škoda, že nehraje více písniček v původním znění. Pořád mění hlas anebo text,“ vyřkl svůj názor jeden z návštěvníků Martin Kopecký. Z reakcí početného publika bylo ale jasně patrné, že vystoupení nadějného písničkáře sklidilo úspěch.

Koncert byl jednou z doprovodných akcí brněnských vánočních trhů. Těch si pořadatelé připravili skutečně velké množství. I zítra se bude na náměstí koncertovat. Ve čtyři hodiny vystoupí revivalová kapela Joe Cocker Band Brno a stejně jako koncert Tomáše Kluse bude pro návštěvníky trhů zcela zdarma.

Klíčová slova: Tomáš Klus, Jiří Kučerovský, náměstí Svobody, vánoční trhy

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.