07.03.2019 09:57


Aktuálně: Policie zasahuje na radnici Brno-střed, celý úřad uzavřela

Autor: Jakub Smyčka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Policie uzavřela areál radnice městské části Brno-střed v Dominikánské ulici. Oba vchody policisté hlídají, úřad zůstane uzavřený celý den.

Brno  Kolem sedmé hodiny ráno začala razie v areálu radnice městské části Brno-střed, která i po poledni stále probíhá. „Na radnici Brna-střed je aktuálně policie, radnice je uzavřená. Tajemník úřadu je v součinnosti s policií, nic bližšího zatím nevím," uvedla mluvčí radnice Kateřina Dobešová pro iDNES.cz, pro Stisk se zatím nevyjádřila.

Dnešní tiskovou konferenci v 9 hodin radnice zrušila. Rada městské části Brno-střed na ní měla okomentovat své programové prohlášení na příští volební období. O jejím zrušení informovala Dobešová novináře krátce před osmou hodinou e-mailem.

Policejní razie probíhají ve čtvrtek na více místech republiky, mimo jiné i ve firmě Kapsch, u politika Jaroslava Faltýnka a v Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Policie uvedla na svém twitteru, že Národní centrála proti organizovanému zločinu dnes provádí úkony ve dvou samostatných trestních věcech, a to pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, jinak situaci zatím odmítá komentovat.

Na místě čeká několik novinářů, které policie odmítá vpustit do budovy. Na vchodové mříži visí pouze strohé oznámení, že úřad bude dnes zavřený.

Klíčová slova: Brno-střed, radnice, uzavření

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.