06.12.2014 19:30


Aktuálně: Sklizeno otevře svou první kavárnu v Brně

Autor: Veronika Hlavinková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Řetězec prodejen Sklizeno otevře v Brně svou první kavárnu. Prodejce lokálních produktů od tuzemských farmářů a sedláků plánuje přestavbu pobočky ve Dvořákově ulici. Vedení obchodu dnes definitivně rozhodlo, že prostory obchůdku projdou vánoční změnou. Zákazníci si tak od ledna nového roku budou moci pochutnat na rozšířené nabídce domácích dezertů a svačinek.

Brno- Prodejna Sklizeno ve Dvořákově ulici od ledna změní své hlavní využití. Zatímco doteď se obchůdek zaměřoval především na prodej jídla, od nového roku nabídne zákazníkům možnost posedět a vyzkoušet pochoutky připravované z nabízených surovin. Vánoční přestavba začne po Štědrém dni. Pobočka tak bude zavřená až do dokončení projektu. Vedení počítá se slavnostním otevřením hned na začátku ledna.

„Chceme přesunout regály se zbožím do zadní část prodejny tak, aby celá první místnost mohla sloužit kavárně. Vytvoříme tím dvanáct až patnáct míst,“ slibuje vedoucí pobočky Martina Tisovská. Změny čeká i nápojový a jídelní lístek. „Plánuju rozšíření nabídky o zeleninové polévky či ovocné freshe,“ sdělila cukrářka Jana Podolanová. Nebude chybět ani snídaňové menu v podobě míchaných vajec, palačinek a zapékaných baget.

Zákazníci se mohou těšit na každodenní překvapení. Protože příprava jídla záleží na ráno dovezených čerstvých potravinách, musí kuchařka improvizovat. „Abych vše zvládala, přijaly jsme novou sílu. Bude to příjemná pomoc,“ řekla Podolanová. Na novinky se těší, protože jak sama říká, každá změna je dobrá a tohle je její osobní výzva.

„Myslím, že tak přilákáme mladé lidi, kteří si do Sklizena chodí pro kávu. Teď si ji budou moci vypít přímo u nás. Pro mě je to možnost rozvíjet se a proniknout hlouběji do kavárenské alchymie,“ těší se prodavačka Pavla Kavalová. Dodává, že se od ostatních podniků odlišují domácími produkty tvořenými s láskou. „Jsem nadšená. S kamarádkou sem rády chodíme doplnit cukry a ty dvě židle u baru jsou zoufale málo,“ okomentovala projekt zákaznice Tereza Horváthová.

Klíčová slova: Sklizeno, kavárna

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.