26.05.2019 20:56

Aktuálně: Skončila skupina o titul české nejvyšší fotbalové ligy. Baráž o Evropu vybojoval Baník

Autor: Tomáš Brhel | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Hráči všech týmů ve skupině o titul nastoupili ke svému poslednímu zápasu v nadstavbové části nejvyšší české fotbalové ligy. Baník a liberecký Slovan měli před posledním zápasem stejný počet bodů, ale pouze ten lepší z nich si příští týden zahraje s Mladou Boleslaví o účast v druhém předkole budoucího ročníku Evropské ligy. Radovat se můžou hráči Ostravy, kteří uhráli bod v Plzni, Liberečtí totiž nezvládli derby v Jablonci, když mu podlehli 0:1.

na jablonecké Střelnici panovalo před zápasem příjemné počasí. Autor: Tomáš Brhel

Jablonec - Zatímco o titulu se rozhodlo už minulý týden, když Slavie zvládla utkání v Ostravě, o pátou příčku se vedl boj až do závěrečných hvizdů dnešních zápasů. Hráči Baníku vstupovali do zápasu s Viktorkou s lehkou výhodou, jelikož v případě rovnosti bodů s Libercem by se z postupu radovali oni, umístili se totiž před nimi v základní části. Liberec tedy odcestoval do Jablonce na hřiště svého odvěkého rivala s cílem zvítězit. Ostravské hráče v Plzni nečekal jednoduchý úkol, když se utkali už s jistým vicemistrem letošního ročníku FORTUNA:LIGY.

Ještě v poločase utkání vypadalo vše nadějněji pro liberecký Slovan, Baník totiž prohrával od páté minuty po góle Pernicy 0:1. Krátce po pauze ovšem inkasoval i Filip Nguyen, když ho v sedmačtyřicáté minutě prostřelil jablonecký Tomáš Holeš. Skóre na Střelnici se už do konce zápasu neměnilo, i když několik minut před koncem orazítkoval útočník Liberce Libor Kozák tyč. Naopak Ostravě se podařilo zásluhou Václava Procházky srovnat v Plzni a remízový stav utkání se jim podařilo uhlídat až do konce.

Baník si tak udržel pátou příčku v lize a příští sobotu vyzve na svém stadionu v barážovém utkání hráče z Mladé Boleslavi. Vítěz si zajistí účast v druhém předkole příštího ročníku Evropské ligy.

Klíčová slova: Liberec. Ostrava. FORTUNA:LIGA, baráž