30.11.2010 17:51


AKTUÁLNĚ: Svařák do pravé, medovinu do levé. Hrají Lidopop

Autor: Martin Krepindl | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Náměstí Svobody je od minulého týdne zaplněno spoustou stánků. V rámci tradičních vánočních trhů si můžete koupit vše od párku, přes trdelník až po kapří hranolky a ve čtyři odpoledne si poslechnout vybranou kapelu. Jací byli Lidopop, kteří před chvílí dohráli?

BRNO - Ve čtyři hodiny odpoledne nic moc nenapovídalo tomu, že za chvíli Svoboďák rozezní brněnští rezidenti hrající něco na pomezí rocku a ska. Lidopop, kteří museli rychle nahrazovat o něco známější partu Budoár staré dámy, neměli před pódiem téměř žádnou podporu. Zpěvák Kudlička neustále ladil basu a prokřehlé prsty si v mrazu zahříval svařákem.

„Kudlo, hobluj!“ volá na zpěváka asertivní prošedivělý pán v baloňáku. „Tak jo,“ odpovídá do mikrofonu zpěvák a rozehrává basovou kytaru. Během první písničky se kapela ještě pere se zvukem, Kudlička vyměňuje slova v textu za zvukařské pokyny „Nahoru! Dolů“, ale díky vysmáté performance se na něj nikdo nezlobí. Svoboďákem se naplno rozezní rocková hudba, první návštěvníci se začínají shlukovat před pódium a za chvíli vytvoří asi padesátihlavý dav. Někteří si veselý rock užívají, jiní zklamaně po chvíli odchází.

„Myslím, že to je hezký nápad. Vánoční trhy tyhle koncerty osvěžují,“ říká Dagmar, která si koncert evidentně užívá. „Už je mi sice přes šedesát, ale kluci hrají hezky, tak živě.“ Z repráků vychází pokus o francouzštinu bubeníka Luboše Rašinského a publikum se baví. Jsou zde děti, studenti i důchodci. Lidopop říkají, že jejich styl je stravitelný pro všechny. Nelze než souhlasit.

Vystoupení kapely, která vznikla z trosek skupin Narvan a Ultrazvuk, končí chvilku po páté. Diváci se vrací ke stánkům, někteří spěchají do tepla domova.

Koncerty na Svoboďáku jsou pro návštěvníky srdce Brna nachystány každý den od čtyř odpoledne. Jejich skladba je pestrá a do budoucna zahraje třeba cimbálovka nebo o víkendu legendární Lenka Dusilová. 

Zprávu o vánočních trzích v Brně si přečtete zde.

Klíčová slova: Lidopop, náměstí Svobody, vánoční trhy

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.