09.03.2012 19:15


Aktuálně: Tramvaj s motivy vily Tugendhat vyjede do brněnských ulic

Autor: Nela Patschová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Tramvaj s celoplošnou reklamou na vilu Tugendhat budou Brňané potkávat od pondělí dvanáctého března.

Brno Tramvají s motivy znovuotevřené vily Tugendhat mohou jet Brňané poprvé v pondělí dvanáctého března. Bude jezdit na pravidelných linkách 2, 4, 5, 6, 9, 11 a 12. Do zrekonstruované vily má přilákat nejen Čechy, ale i turisty. "Touto propagační tramvají chceme upozornit, že perla funkcionalistické architektury zapsaná na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví Unesco opět září jako jeden z nepřehlédnutelných symbolů našeho města,“ uvedl dnes odpoledne primátor Brna Roman Onderka. 

Projekt vily Tugendhat vytvořil v roce 1928 Ludwig Mies van der Rohe. V roce 2002 se stala součástí Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Její rekonstrukce trvala dva roky a stála 156 milionů korun.

Aktualizace 12.3.

Brno Tramvaj s grafikou znázorňující vilu Tugendhat dnes vyjela do brněnských ulic. Součástí grafiky je nejen pohled na vilu z venku, ale také detaily z interiéru a otevírací hodiny vily. Tramvaj by se měla v Brně objevovat následující rok. Vedoucí tiskového oddělení brněnského magistrátu Soňa Haluzová ale nevyloučila, že se tramvaj bude objevovat i po uplynutí této doby. "Záleží na tom, zda prodloužíme smlouvu s Dopravním podnikem města Brna. Výrobci životnost grafiky odhadují až na tři roky, takže by byla škoda ji plně nevyužít," uvedla Haluzová.

Brněnští zastupitelé na výrobu grafiky vyčlenili téměř padesát tisíc korun. "Naším cílem je přivést do vily co nejvíce návštěvníků. Přestože o vstupenky je stále velký zájem, počítáme s tím, že časem začne opadat,"objasnila Haluzová důvody k propagaci vily. 

S nápadem lákat návštěvníky prostřednictvím grafiky na tramvaji přišli zastupitelé města Brna. Už v minulosti se snažili tímto způsobem upozornit například na zpřístupnění brněnského podzemí. 

 

Reportáž ze znovuotevření vily pro veřejnost si můžete přečíst zde: http://www.munimedia.cz/prispevek/vila-tugendhat-vita-prvni-navstevniky-2557/

Klíčová slova: Tugendhat, tramvaj

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.