08.12.2015 23:47


Aktuálně: Vědomostní kvíz nalákal přes třicet týmů

Autor: Klára Bečáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pub quiz je soutěž známá po celém světě. V anglicky mluvících zemích také nesmírně populární večerní aktivita. Soutěže se účastní týmy, které odpovídají na otázky z různých tematických okruhů a snaží se získat co největší počet bodů. Vítězné skupiny pak získají například poukazy na laser game nebo do čajovny.

Mikulášský vědomostní kvíz zaplnil kapacitu čajovny. Foto: Bečáková KláraBrno – Více než tři sta lidí dnes zasedlo ke stolům v Utopia čajovně v centru Brna. Účastnili se totiž soutěže Mikulášský chytrý kvíz. Více než třicet týmů se dnes přišlo utkat v souboji a jejich hlavním úkolem bylo odpovědět v určitém čase na otázky a získat co nejvyšší počet bodů za správné odpovědi. Od sedmi hodin si tak lámali hlavy nad zapeklitými otázkami, které vyžadují nejen znalosti, ale i důvtip. "Poprvé jsem se s kvízem setkal před dvěma lety v městečku Fort William na severu Skotska. Protože jsem se soutěže sám několikrát zúčastnil, rozhodl jsem se ji přizpůsobit pro české podmínky a začít ji organizovat také u nás. Dnes jsme naši kapacitu zcela zaplnily a bohužel na některé týmy dokonce nevyšla ani místa,“ uvedl organizátor akce Petr Molík.

Pro účast ve hře pořadatelé nestanovili žádná omezení, takže se mohl zapojit kdokoliv, kdo měl chuť si zasoutěžit a strávit čas ve společnosti přátel. „V našem týmu rozhoduje o všem kapitán. Ten je tu už po páté, ostatní se do kvízu zapojili poprvé,“ vysvětlili Tomáš a Broňa z týmu číslo šedesát šest. „Samozřejmě jsme tu proto, abychom vyhráli. Zatím jsme měli štěstí na otázky, ale uvidíme,“ dodali.

Týmy, které tvořilo nanejvýš osm členů, byly kontrolovány dívkami v bílých tričkách s barevným nápisem Chytrý kvíz. „Občas někoho napadne použít telefon a to se nesmí. Na to dávám pozor. Před začátkem akce jsem také dělala propagaci Mikulášského kvízu na facebooku,“ vysvětlila jedna z dívek Lenka Šedová.

Na podobné akci se mohou lidé těšit i nadále. Organizátor Petr Molík chce v klasických kvízových večerech nadále pokračovat. Plánuje však i další speciál: „Chtěli bychom uskutečnit netradiční kvízový souboj mezi Ostravou a Brnem s živým video přenosem mezi oběma městy,“ prozradil Molík. 

 

Aktualizace: Třetí místo a s ním poukaz na Laser Game pro patnáct hráčů získal tým Zelenáči, jako druhé skončily Ynteligentní tikve a odnesly si poukaz na padesát piv. Výherci a zároveň novými vlastníky poukazu na dvě hry Laser Game se stala skupina !!!. Poslední cenu vyhrál tým Ohm ňom za tzv. bonusovou otázku. V nejbližší době pořadatelé plánují uspořádat další Chytrý kvíz, tentokrát v duchu vánoc, a to 22. prosince. Jiný bude především v tom, že se bude odehrávat na třech různých místech zároveň. 

Klíčová slova: Mikuláš, kvíz, vědomosti, čajovna

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.