05.05.2012 19:14


Aktuálně: Výhru v elitní kategorii si z Helfštýna odváží Jaroslav Kulhavý

Autor: Lucie Bradová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

První květnová sobota v okolí hradu Helfštýn na Přerovsku se nesla v duchu závodění na horských kolech. Největším lákadlem letošního ročníku byla účast mistra světa Jaroslava Kulhavého.

Týn nad Bečvou Hlavním lákadlem závodu se stala na poslední chvíli potvrzená účast úřadujícího Mistra světa i Evropy v disciplíně XC Jaroslava Kulhavého, pro kterého dnešní start znamenal již druhou účast na tomto maratonu. Naposledy si v roce 2005 dojel do cíle pro vítězství. Nejinak tomu bylo i dnes. Na třiadevadesátikilometrové trati vybojoval těsné prvenství a zajistil si tak kromě absolutního vítězství v závodu také titul Mistra České republiky v MTB maratonu. Na startu se objevil v týmovém dresu Specialized, nikoli v reprezentačním dresu Mistra světa, protože nezávodil ve své obvyklé disciplíně. Trasu lemující obě strany Moravské brány zvládl za tři hodiny čtyřicet šest minut. V těsném závěsu za Kulhavým dojeli do cíle Pavel Boudný (Česká spořitelna) a Jan Hruška (Toyota), pro kterého je letošní cyklistická sezona údajně poslední. První mezi ženami dojela Pavlína Šulcová z Merida Biking Teamu, která mistrovský závod zvládla dokončit za čtyři hodiny a čtyřicet pět minut.

Podmínky na trati zhoršilo i špatné počasí, které nad Moravou panovalo předešlé dva dny. „Rozjel jsem se skoro až na konci závodu. Tento ročník byl pro mě obzvláště těžký. Dva dny před závodem vydatně pršelo a v lesích bylo hodně bláta. Navíc na mě byli kluci hodně dobře připravení. Měl jsem co dělat,“ popisuje Kulhavý své dojmy ze závodu. Závod byl náročný pro všechny účastníky. Ti si mohli letos vybrat celkem ze tří různě dlouhých tras. Kromě elitní devadesátikilometrové ještě jedenasedmdesátikilometrovou a juniorskou trasu, která měřila téměř šedesát kilometrů.

Klíčová slova: závod, Jaroslav Kulhavý, Helfštýn, kolo

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.