19.04.2017 17:38


Aktuálně: Zaměstnance nehledají jen supermarkety a fastfoody, ale i výrobci hraček a policisté

Autor: Kristýna Kucharčíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Významní zaměstnavatelé Jihomoravského kraje představili ve středu 19. dubna na brněnském výstavišti aktuální volná místa a požadavky kladené na zájemce o práci. Návštěvníci Burzy práce mohli konzultovat konkrétní pracovní příležitosti se zástupci firem nebo si rovnou podat přihlášku k výběrovému řízení. Nabídky pokryly pestrou škálu pozic od pracovníků výroby, stavebních dělníků, řidičů a vojáků, až po úzce specializované řemeslníky a techniky.

Stánek Moravské Ústředny Brno. Foto: Kristýna Kucharčíková

Brno – Zástupci jihomoravských firem se setkali ve středu 19. dubna na brněnském výstavišti, aby veřejnosti prezentovali nabídky volných pracovních míst. Na Burze práce pořádané brněnskou pobočkou Úřadu práce České republiky se mohli návštěvníci dotazovat personalistů na jednotlivé pozice a ověřit si tak počet dostupných míst nebo nároky na kvalifikaci. Zdarma mohli účastníci také využít služeb kariérního poradenství. Neobsazené pracovní pozice na akci představilo přes padesát společností z oblasti výroby, obchodu a služeb.

S nedostatkem zaměstnanců se aktuálně v Jihomoravském kraji potýkají zejména strojírenské a technické firmy, které poptávají pracovníky do vývoje i výroby. Přes sto nových zaměstnanců hledá podle referentky Zuzany Zítkové například firma Tyco Elektronics vyrábějící součástky pro automobilový průmysl. „Přestože nabízíme uchazečům různé benefity, stále nemáme dostatek kvalifikovaných sil, abychom pokryli současný nárůst zakázek,“ uvedla Zítková.

Podobný problém řeší i výrobna hraček Moravská ústředna Brno. „Zdá se, že trochu upadl zájem o řemesla, tím spíš takhle specializovaná. Nejvíce nám teď chybí šičky plyšáků a maňásků,“ uvedla zástupkyně firmy.

Pozice vyžadující manuální práci nabízí také obchodní řetězec Tesco. „Hledáme hlavně pracovníky příjmu zboží, kterým nabízíme zaškolení prakticky od nuly. Je to místo určené spíše pro muže, mnohdy se tam musí manipulovat s těžkými předměty. Pro ženy se zase nabízí třeba práce v pekárně,“ řekla personalistka společnosti Tesco.

Zájem o nové kolegy projevili i policisté nebo vojáci z povolání, kteří návštěvníkům přednášeli o výhodách a úskalích, které zaměstnání u bezpečnostních složek přináší.

Na Burzu práce nedorazili pouze návštěvníci z řad nezaměstnaných, ale také celé třídy z místních středních škol nebo účastníci, kteří sice práci mají, ale poohlížejí se současně po jiné. „S platem jsem vcelku spokojený, ale nesedí mi některé organizační věci v naší firmě, tak průběžně sleduji, jestli se neobjeví lepší pracovní nabídka,“ uvedl návštěvník Jan Houda.

Návštěvníci mohli po celou dobu trvání burzy také využívat stánek s občerstvením a konzultovat pracovní nabídky soukromě u stolků provizorního baru.

Klíčová slova: burza práce,práce,nezaměstnanost,pracovní místa

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.