07.05.2017 19:08

Aktuálně: Zbrojovka porazila zlínskou Fastav 2:0 a oplatila jí porážku z první poloviny sezóny

Autor: Adam Košir | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

Fotbalisté FC Zbrojovky Brno porazili v utkání 27. kola nejvyšší soutěže FC Fastav Zlín 2:0 a po dvou porážkách od Jihlavy a Mladé Boleslavi se vrátili na vítěznou vlnu.

Fotbalisté Zbrojovky a FC Fastav Zlín před zahájením zápasu 27. kola nejvyšší soutěže; Foto: Adam Košir

Brno
Brněnská Zbrojovka si v utkání 27. kola ePojištění.cz ligy připsala vítězství nad týmem FC Fastav Zlín v poměru 2:0. Zápas nenabídl příliš pohledný fotbal a Zlín, který se snažil útočit pouze úvodní čtvrthodinu, strávil většinu zápasu na vlastní polovině hřiště. Tempo diktovali domácí, přestože se jim dlouho nepodařilo propracovat se až k soupeřově brance. První střela na bránu celého zápasu znamenala také první gól ve 45. minutě zápasu, kdy po rohovém kopu v nepřehledné situaci dorazil do brány vyražený míč brněnský Řezníček.

Souboj Brna, kterému patří v tabulce až dvanácté místo, se Zlínem, který opanuje šestou příčku nejvyšší fotbalové ligy, skončil vítězstvím domácích Brňanů 2:0. Zápas se ale mohl vyvíjet úplný jiným směrem, protože hned ve druhé minutě se zranil brankář domácích Melichárek, když se srazil s útočníkem Zlína Holíkem. Po ošetření ale byl schopen pokračovat ve hře a mohl tak přihlížet tomu, jak na sklonku prvního poločasu Jakub Řezníček zakončil po nepřehledné situaci po rohovém kopu, a domácí vedli 1:0.

Ve druhé půli byli opět aktivnějším týmem domácí a v 65. minutě toho dokázal využít domácí Petr Pavlík, který si naběhl na Zavadilův centr a hlavou zakončil do brány, když balon ještě tečoval břevno a znemožnil zlínskému brankáři zasáhnout.

Zbytek zápasu se nesl v poklidném duchu, když o výsledku bylo rozhodnuto a ani burácení několika desítek hostujících fanoušků, kteří dorazili na zápas, na tom nic nezměnilo. Zbrojovka tak oplatila Zlínu porážku z první části sezóny, kdy podlehla FC Fastav 1:2. Brno po tomto zápase zůstává na dvanácté příčce tabulky, ale přiblížilo se jedenáctému Slovácku na rozdíl dvou bodů. Zlín zůstává nadále šestý.

Klíčová slova: Fotbal, FC Zbrojovka Brno, FC Fastav Zlín