16.05.2019 15:53


Aktuálně: Ženu ze Znojma, která při hádce bodla nožem do hrudníku svého přítele, odsoudil Krajský soud v Brně k osmi letům vězení

Autor: Kamila Jablonická | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Krajský soud v Brně projednával ve čtvrtek případ znojemské vraždy z loňského června. Padesátiletá pokojská v hádce napadla svého přítele. Tvrdí, že to byla nehoda. Soud ji však shledal vinnou z vraždy.

      Krajský soud odsoudil ženu ze Znojma za vraždu. Foto: Kamila Jablonická

Brno – Závěrečný verdikt v případu vraždy ve Znojmě ve čtvrtek vynesl Krajský soud v Brně. O případu jsme psali už dříve. Dnes soud vyměřil obžalované trest ve výši osmi let.

Žena svého činu lituje. K zavražděnému příteli dle svých slov stále chová city. „Milovala jsem ho, miluji a nikdy se se ztrátou nevyrovnám," řekla při závěrečné řeči obžalovaná. Psychologické vyšetření ukázalo, že žena byla pravděpodobně obětí domácího násilí. Nasvědčují tomu i výpovědi sousedů a jejích synů. Podle obhájce ženy bylo samotné soužití s partnerem trestem.

Státní zástupkyně poukázala na to, že obžalovaná svou výpověď měnila a snažila se vinu přenést i na zavražděného. K činu se nakonec ale přiznala. Muži podle svých slov nechtěla vědomě ublížit. Ve prospěch padesátileté pokojské mluví i to, že nebyla dosud trestaná a spolupracovala. Kromě toho se ocitla v nelehké situaci. Musela čelit slovní i fyzické agresi svého druha. Z těchto důvodů navrhla státní zástupkyně snížený trest sedmi let vězení. Soud nakonec rozhodl o trestu vyšším, než požadovala státní zástupkyně. Sazba za vraždu se totiž pohybuje od deseti let a více. Nakonec odsoudil ženu na osm let do vězení. „Nejednalo se totiž o plánované jednání," řekl soudce Aleš Novotný. 

Žena musí mimo jiné uhradit náklady zdravotní pojišťovně a pohřeb. Další částku ve výši 200 tisíc má zaplatit synům zavražděného. Rozsudek není pravomocný, obžalovaná si ponechala lhůtu pro případné odvolání k Vrchnímu soudu v Olomouci. 

Klíčová slova: soud, vražda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.