11.05.2017 07:11


Alkohol, hudba, grilovaný hermelín. Tak vypadal konec semestru na Filozofické fakultě

Autor: Pavel Podešva | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Kelímky s pivem, tácky s jídlem, stánky, soutěže, vystoupení a koncerty. Tohle všechno mohli vidět a zažít návštěvníci akce zvané SemestrEnd, která se konala na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity ve čtvrtek 10. května. Letošní téma této tradiční události znělo „Jedeme v tom spolu“ a organizátoři slibovali zajímavé workshopy i bohatý doprovodný program.

Brno – SemestrEND je festival k příležitosti ukončení akademického roku, při němž mají návštěvníci možnost zažít den ve škole jinak než v lavici. Letošní ročník se řídil heslem “Jedeme v tom spolu” a konal se 10. května v odpoledních hodinách v prostorách Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Návštěvníci akce se mohli vyfotit ve fotokoutku, vyzkoušet si různorodé aktivity, občerstvit se pivem nebo získat informace o studentských organizacích Masarykovy univerzity.

Cílem události bylo především představit studentské spolky veřejnosti a potenciálním zájemcům, oslavit závěr semestru a vytvořit pro hosty pohodovou, neformální atmosféru. „Myslím, že cíle akce se naplnit podařilo. Díky skvělým workshopům bylo u stánků se spolky neustále plno. Lidé si navíc pochvalovali program i občerstvení,“ uvedla organizátorka SemestrENDu Michaela Hrubcová.

Workshopy jednotlivých spolků měly formu dovednostních her, kdy u každého stánku musel návštěvník splnit úkol, za jehož provedení dostal razítko. Pokud získal razítka ze všech stánků, mohl se přihlásit o cenu. „Škoda chladnějšího počasí. Jinak za mě skvělá akce. Aktivity, hudba i atmosféra byly fajn,“ zhodnotila SemestrEND studentka Fakulty sociálních studií Eliška Kolmanová.

Náplně jednotlivých soutěží byly různorodé. Spolek archeologů nabízel ochutnávku starořeckých, římských a středověkých pokrmů, přičemž návštěvník musel s nápovědou uhodnout jejich latinský název. U stolu Myse dobré naděje si pak kutilové zkusili vyrobit růži z krepového papíru a špejle. „Všechny růže, které se tady vyrobí, poputují společně s nějakým pozitivním vzkazem do nemocnic k lidem s neléčitelnými chorobami,“ vysvětlila studentka Sociální pedagogiky a poradenství Vlasta Švábíková. SemestrENDu se zúčastnily i další organizace, jako AIESEC, který poskytl informace o zahraničních stážích, spolek Game Studies, nebo novinářští nadšenci z LeMUru.

Kdo neměl zájem o studentské spolky, mohl se věnovat občerstvení a sledovat pódium, na němž vystoupilo několik soutěžících ze Science slamu nebo zahrály hudební skupiny Aivn's Naked Trio a Alotrio. „Akce byla moc fajn. Měla skvělou hudbu a rozmanitý program. Lidé, co přišli, byli správně nadšení, ale mohlo jich přijít víc,“ zhodnotila akci šéfredaktorka žurnalistického spolku Kristýna Klazarová.

SemestrEND v této podobě posledních pět let organizuje Nadační fond studentů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, přičemž sami organizátoři akci označili za vydařenou, avšak do příště chtějí zapracovat na propagaci. „Skutečně si myslím, že vše se povedlo na výbornou. Příště bychom ale byli rádi za víc lidí, tudíž chceme co nejvíce rozšířit povědomí o SemestrENDu,“ řekla Michaela Hrubcová.

Klíčová slova: SemestrEND, Nadační fond, Filozofická fakulta, Masarykova univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.