10.04.2018 15:52


Amatérští průvodci představí pravé Brno

Autor: Martina Moresová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Turisté i obyvatelé Brna se mohou zúčastnit sedmi tematických tras, které pro ně vymysleli amatérští průvodci. Lidé poznají Brno z neoficiální stránky, skrze příběhy a vzpomínky průvodců. Podívají se na všední i neobvyklá brněnská místa. Procházky se uskuteční v několika termínech. První se konají 14. dubna a zahájí tak turistickou sezonu v Brně.

Amatérští průvodci představí lidem autentické Brno. Foto: Fotoarchiv Turistického informačního centra.

Brno – Sedm ochotníků představí Brno prostřednictvím tematických procházek. Cílem je ukázat nevšední brněnská zákoutí i známá místa. Cestu zpestří osobní postřehy, vzpomínky a příběhy průvodců, jež si trasy vymýšleli. Akci Moje Brno organizuje Turistické informační centrum. Zájemci si za poplatek 50 korun mohou koupit vstupenku na procházku.

Moje Brno se koná druhým rokem. „Loni jsme zorganizovali jen tři procházky, letos jich je sedm. Zájem o projekt se téměř ztrojnásobil. Do soutěže přihlásilo osmnáct průvodců,“ sdělila koordinátorka projektu Kateřina Šimečková. Uchazeči zveřejnili své trasy na internetu a veřejnost hlasováním rozhodla, které se uskuteční. Nejvíce hlasů letos dostaly trasy Příběh řeky Svitavy, Moje staré Brno a Trapná procházka. Zbylé trasy se jmenují Brno v Četnických humoreskách, Školní výlet s lepeňákem, Brněnští rodáci slaví doma i ve světě a Lost in Brno? Každá ze sedmi procházek má přesně stanovený čas a místo srazu.

Podle marketing manažera projektu Jana Gerycha má Moje Brno vnést energii do nabídky Turistického informačního centra. „Na výzvu mohl zareagovat kdokoliv, nemusí to být rodilý Brňan. Nejde o perfektní znalost města, ale o autenticitu. Průvodce by mělo bavit ukazovat lidem Brno a přidat k tomu svůj příběh,“ uvedl Gerych.

Sám Gerych je jedním z průvodců. Jeho trasa Moje staré Brno, se umístila mezi třemi procházkami, které získaly nejvíce hlasů. „Rozhodl jsem se ukázat místa, která nejsou vůbec turisticky atraktivní, ale já jsem v nich našel určité pojetí brněnské krásy. Vybíral jsem prostředí, která formovala můj život. Porodnici, mateřskou školu, plácek, kde jsme s klukama hráli fotbal, cesty, kde jsem venčil psa a kde se teď procházím s dcerou,“ vysvětlil Gerych.

Trapnou procházku společně s kamarádkou naplánovala Markéta Klišová. „S Bárou máme rády podivná až bizarní místa. Když jsme se dozvěděly o možnosti uspořádat vlastní procházku, tak jsme neváhaly. Otevřely jsme si lahev vína a společně sepsaly nejtrapnější brněnská místa,“ řekla Klišová. Na účastníky Trapné procházky čekají místa jako záchody v sále Břetislava Bakaly anebo jídelna v pasáži Komerční banky.

Kromě tohoto projektu bude Turistické informační centrum spolupořádat multižánrový hudební festival Maraton hudby anebo oslavu Re:publika 1918 – 2018, která se bude konat k stoletému výročí od založení Československa. 

Klíčová slova: Brno, procházka, jaro

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.