18.03.2013 18:48


Anketa: Chtějí studenti na FSS zamykací skříňky či šatnu?

Autor: Lucie Schovancová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Většina studentů s sebou nosí spoustu věcí. Někdy je to notebook, věci na tělocvik, u dojíždějích kufr či kabela. Někteří tahají dokonce všechny věci najednou. Studujících na FSS jsme se proto zeptali, zda by uvítali zamykací skříňky či šatnu na fakultě, kde by mohli uschvovat své věci.

Brno S prostory na uložení věcí je na vysoké škole problém. Velký počet studentů ani neumožňuje, aby měl každý svoji skříňku. Fungování klasické šatny, tak jak je známe například ze základních škol, by v rámci bezpečnosti uložených věcí zřejmě nebyl možný. Na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity studenti mají možnost využívat skříňky na kód. Podle studenta této fakulty Štefana Šušky jsou ale problémy s jejich funkčností a vůbec s jejím přídělem. Funguje zde totiž systém kdo dřív přijde, ten má skříňku.

Karla Hlavicová. Foto: Lucie Schovancová

 

 

Karla Hlavicová, 21 let, studentka Psychologie a Sociální práce, Kelč

Na střední škole jsem byla zvyklá mít skříňku a trošku mě to zarazilo, že na vysoké žádné nemáme. Občas, když má člověk moc věcí, tak nosit ještě bundu je náročné.  Ze začátku mi to tedy přišlo divné, že si nemám kam dát věci. Časem jsem ale  zjistila, že to není až tak potřeba. Hlavně si nedokážu přestavit, jak by to na fakultě  fungovalo. Kdyby tady možnost použití skříněk byla, tak bych ji asi nevyužívala.

Radovan Valachta. Foto: Lucie Schovancová

 

 

 

Radovan Malachta, 19 let, student Psychologie a Politologie, Brno

Soukromé skříňky pro jednotlivce by tady být nemusely. Všude v učebnách je dost věšáků. Pouze nějakých pár skříněk, jak bývá například na bazénu, kdy si člověk vezme klíček a na chvíli si něco odloží. Uvítal bych ale nějaké společné šatny, kde by si člověk mohl odložit věci.

 

Kristýna Veselá. Zdroj: Kristýna Veselá 

 

 

 

Kristýna Veselá, 24 let, studentka Mediálních studií a žurnalistiky, Brno 

Skříňky na FSS by byly skvělé, ale nedokážu si moc představit, kde by pro ně bylo místo.

 

 

 

 

 

Denisa Lakomá, 19 let, studentka Psychologie a Sociologie, Újezd u Brna  

Zamykací skříňky by byly dobré, ale asi by nešlo, aby měl každý svoji. Mohlo by to fungovat tak, že kdo by si chtěl něco odložit, tak by si prostě půjčil klíček. Obzvlášť v zimě si myslím, že by tato možnost ulehčila také uklizečkám, kdyby nemuseli všichni chodit v zimních botech.

  


 Štefan Šuška. Foto: Lucie Schovancová

 

 

Štefan Šuška, 21 let, student Všeobecného lékařství, Trenčín  

Studuji některé předměty i na FSS a skříňky by zde určitě měly být. Studenti si nemají kam dát věci, když jdou na výuku. Potom je tu hrozba, že jim někdo věci  ukradne. Pokud na nějaké fakultě skříňky jsou, tak jich je stejně málo.

 

 

Kristýna Sládečková. Foto: Lucie Schovancová

 

 

Kristýna Sládečková, 22 let, studentka Politologie a Multimediálních studií a  žurnalistiky, Vranné nad Vltavou

Uvítala bych ve škole nějaké místo, kde se dají uložit věci. Jelikož jsem přespolní, tak  na konci týdne ráda jezdím domů ihned po škole a vadí mi celý den s sebou tahat  kufr. 

Klíčová slova: Zamykací skříňky, šatna, FSS, úložný prostor

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.