05.11.2011 18:20


Anketa: Co studentům chybí v nabídce celouniverzitního sportu

Autor: Jana Tomalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Masarykova univerzita patří mezi vysoké školy, na kterých je sport povinnou součástí výuky. Každý současný absolvent-bakalář prošel minimálně dvěma semestry povinné tělesné výchovy. Studenti si mohou vybírat z desítek sportů nebo z letních a zimních kurzů. Co ale studentům v tělocviku chybí a k čemu mají výhrady?

Brno Sport na Masarykově univerzitě je jednou z věcí, která spojuje všechny studenty bez ohledu na směr studia. V posledním roce výuka tělocviku prodělala zásadní změnu. Místo volitelných sportovních kurzů musí studenti po dvou semestrech za tělocvik platit. 

Jana Hablová. Foto: Jana Tomalová

 

Jana Hablaková, studentka medicíny, 21 let, Terchová

Určitě bych rozšířila nabídku, aby studenti měli  přístup k co nejširšímu výběru sportů. Taky bych kromě povinných semestrů tělocviku znovu obnovila další možnosti neplacené výuky. Myslím si, že pokud chceme lidi naučit sportovat, je nutné to udělat v mladém věku, později už k tomu nikoho nepřinutíte.

 

 

 

 

 

 

 

Monika Strmisková. Foto: Jana Tomalová

 

Monika Strmáková, studentka geografie, 22 let, Karviná

Chybí mi hloubkové potápění. Setkala jsem se s ním ve Francii a opravdu mě baví. Chápu, že tomu podmínky nepřejí, ale například jako součást letního výcvikového kurzu by to nebyla špatná aktivita. A zrušila bych placenou formu tělocviku, pro některé studenty to může být demotivující.

 

 

 

 

 

 

Ondřej Macl. Foto: Jana Tomalová

 

Ondřej Macl, student mediálních studií a žurnalistiky, sociální studií a sociální práce, 22 let, Hradec Králové

Já bych ten povinný tělocvik úplně zrušil. Mám rád heslo Winstsona Churchilla No sport. Letos jsem si omylem dal úplně špatný tělocvik, protože jsem nevěděl, co mě tam bude čekat. A jednou se mi dokonce stalo, že jsem se překliknul a dal si balet.

 

 

 

 

Jakub Venglář. Foto: soukromý archiv

 

Jakub Venglář, student mediálních studií, 23 let, Frýdek-Místek

Zařadil bych do nabídky ultimate frisbee. Je škoda, že zatímco na VUT je tento sport už pár let neodmyslitelnou součástí nabídky tělocviků, Masaryčka jej stále ignoruje. Přitom letošní reprezentační tým dovezl z akademických her skvělé páté místo a v Brně funguje široká komunita amatérských i profesionálních hráčů. Bohužel je též pravdou, že s tělocviky obecně je to na Masarykově univerzitě oproti kolegům z techniky celkem bída.

 

 

 

 

 

 

Alena Foltynová. Foto: Jana Tomalová

 

Alena Foltynová, studentka mezinárodních vztahů a sociologie, 19 let, Karviná

Jsem teprve v prvním ročníku, takže ani neznám celou nabídku sportů. Ale určitě by se mi líbil třeba šerm. Taky by bylo dobré rozšířit nabídku tanců, měla jsem problém vtěsnat se do seminární skupiny.

 

 

 

 

 

 

 

 

V příštích dnech čtěte na Stisku rozhovory se čtyřmi mladými sportovci.

Čtěte také:

Rozhovor s hráčem frisbee ultimate.

Rozhovor s hráči českého lakrosu.

Klíčová slova: sport, CUS, student, tělocvik

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

AdamumnTumb | 14. 12. 2012, 11:59
KqfBof シャネル iphoneケース RzsOet http://chaneljponline.org/ YvaKwi コーチ バッグ アウトレット RgmCpm http://www.coachjpsales.net/ NqwMol プラダ バッグ SciOpw http://pradasjapan.net/ GnjTnn コーチ アウトレット WmtJpp http://coachonsales.org/