06.04.2015 14:35


Anketa: Jak používají starší lidé internet?

Autor: Lubomír Dohnal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Bez internetu se spousta lidí jak v práci, tak ve škole neobejde. Jak jsou na tom ti starší z nás? 

Audio

    Anketa
         
    Autor: Lubomír Dohnal

Brno – Není pochyb o tom, že internet se stal pro většinu z nás nezbytností. Používají ho ale i lidé starší petačtyřiceti let? Někteří z dotázaných internet odmítají, jiní ho mají nejenom v práci, ale také doma. Prohlížejí si na něm emaily, předpověď počasí nebo hledají recepty.

Marie Bozdíková Autor: Lubomír Dohnal

 

Marie Bozdíková, 90 let, důchodkyně (bývalá pošťačka), Brno

Internet a telefon nesnáším. Nikdy jsem na internetu nebyla a nebudu. Všechno, co je moderní, mě rozčiluje, protože to z lidí vysává lásku a sounáležitost. Všude samá auta a samý spěch. Nikdo nepozdraví, nezastaví se.

 

 

Marek Němec Autor: Lubomír Dohnal

 

 

Marek Němec, 65 let, důchodce (bývalý zemědělec), Brno

Co je to internet? Vůbec nevím, o čem mluvíte. Ani nevím, co je to mobil. Když se mě lidé zeptají na číslo, řeknu, že telefon nemám, a oni mi závidí, protože mám své soukromí. Nikdo mi netelefonuje, nikdo mě neotravuje.  Co řeknu, to platí, a proto už nemusím s nikým telefonovat. Jenom smrt nebo válka to může změnit.  

 

Blanka Mikšíková Autor: Lubomír Dohnal


Blanka Mikšíková, 45 let, bioložka, Brno

K internetu mám pozitivní vztah, používám ho neustále. Nejčastěji pomocí něj řeším pracovní emaily, ale ráda se divám i na předpověď počasí, hlavně na grafy s aktuálním srážkovým výskytem. Dokonce mám i profil na Facebooku, kde udržuji kontakt s přáteli. 

 

 

Jaroslav Horvát Autor: Lubomír Dohnal

 

 

Jaroslav Horvát, 68 let, důchodce (bývalý řidič kamionu), Brno

Internet nepoužívám. Nikdy jsem na něm nebyl a nepotřebuji ho. Nemám ani mobilní telefon. Držím se mota: Nejlepší zpráva je žádná zpráva.

 

 

Eliška Turková Autor: Lubomír Dohnal

 

 

Eliška Turková, 66 let, recepční (bývalá učitelka), Brno Lesná

V současnosti používám internet pouze v práci, osobní užití je minimální. Nanejvýš si najdu počasí, jízdní řády a jednou za čas pošlu nějaký email. Za chvíli se budu stěhovat  a v novém bydlišti už si internet nechám zavést.

 

 

Ivan Prokeš Autor: Lubomír Dohnal

 

 

Ivan Prokeš, věk 81, překladatel (bývalý nanotechnik), Brno

Na internet chodím často. Jednou za čas zavolám přes Skype své dceři, která žije v Americe. Dále užívám jak email, tak další drobnosti jako počasí, vyhledávání různých informací a zprávy. Taky si na něm pouštím rádio a občas nějaké video. 

 

 

Jana Kvasnicová Autor: Lubomír Dohnal

 

 

Jana Kvasnicová, 71 let, vrátná (bývalá učitelka), Brno

Internet užívám především pro své koníčky a zájmy. Hledám si k nim různé informace, tipy a zajímavosti, ale také recepty. Často se podívám na zprávy a přečtu si jejich komentáře. Mám svou emailovou adresu, kterou pravidelně kontroluji.

Klíčová slova: anketa, důchodci, občané, Brno, internet, technologie

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.