18.10.2011 22:12


ANKETA: Jak si studenti hradí studium a výdaje s ním spojené?

Autor: Martina Jarošová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Je vždy otázkou, jakou část výdajů zaplatí rodiče a na co si musí student vydělat sám.

Brno Jsou případy, kdy je peněžitá podpora rodičů nutná, ale málokomu vyhovuje být na někom závislý. Jakým způsobem řeší finanční strasti brněnští studenti?

 

Magdaléna DaňkováMagdaléna Daňková, 20 let, studentka žurnalistiky, Opava

Samozřejmě dostávám kapesné od rodičů jako podporu. Loni jsem chodila na brigádu skoro celý akademický rok, jenomže letos se mi nepodařilo žádnou brigádu najít a to ani v létě, takže jsem odkázána pouze na penězích, které příjdou od rodičů. Není to málo a vystačím s tím, ale mrzí mě, že se nemohu nijak podílet. Na druhou stranu jsem ráda, že žádnou brigádu nemám, protože teď bych na ni neměla čas.

 

 

 

Jan BelanskýJan Belanský, 22 let, student sociologie, Blansko

Bydlím v Blansku, je to kousek od Brna, takže do školy dojíždím. V podstatě mám doma vše zajištěné – bydlení, internet i jídlo a na cestovné mi přispívají rodiče. Můj výdělek z brigády jde spíš na zábavu nebo na věci, které chci já sám. Například na nový notebook.

 

 

 

Adéla DědováAdéla Dědová, 25 let, studentka mezinárodních vztahů, Dvůr Králové nad Labem

Rodiče mi sice přispívají, ale sama si přivydělávám například obsluhou v pohostinství. Zaplatím z toho škole poplatek patnáct set za semestr, zbytek jde na mé další osobní výdaje.

 

 

 

 

Petra VltavskáPetra Vltavská, 19 let, studentka sociálních prací a veřejné politiky a lidských zdrojů, Pardubice

Jsem v prvním semestru studia, takže se zatím do žádných brigád nechci pouštět, protože mám zatím dost starostí se školou. Peníze mi posílají rodiče.

 

 

 

Aneta HyrníkováAneta Hyrníková, 26 let, studentka mediálních studií, Ostrava

Nějaké peníze dostávám od rodičů, zhruba polovinu a druhou polovinu si vydělám sama. Pracuji externě v redakci, jinak dělám občas promotérku. To znamená, že nabízím ochutnávky různých produktů nebo prezentuji nějaké výrobky.

 

 

 

Daniel ZachDaniel Zach, 24 let, student politologie a žurnalistiky, Žďár nad Sázavou

Rodiče mi platí bydlení a školné. Na všechno ostatní si vydělávám sám. Není to tak úplně brigáda, otevřel jsem si živnost.

Klíčová slova: finance, studium, brigáda

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.