24.03.2012 18:30


Anketa: Jaké pivo je to nejlepší?

Autor: Nela Patschová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Výrobci piva přicházejí s dalšími a dalšími novými příchutěmi, aby přilákali zákazníky. Citronové pivo už lidem zevšednělo a výrobci se předhání v tom, kdo nabídne zajímavější a netradičnější příchuť.

Brno Pivo je jedním z nejoblíbenějších alkoholických nápojů. Výrobci nabízí čím dál víc nejrůznějších příchutí piva a zavádí také nové postupy při jeho přípravě, aby nalákali další zákazníky. Velmi populární je citronové pivo, ale lidé si oblíbili i mnohem netradičnější chutě jako jsou borůvková, banánová, malinová či koriandrová. Nově mohou zákazníci vyzkoušet i pomerančové pivo se zázvorem. Mnozí však zůstávají u klasického neochuceného piva a ani nemají chuť experimentovat.

Štěpán Horký Autor: Nela Patschová

 

 

 

Štěpán Horký, 22 let, student bezpečnostních a strategických studií a žurnalistiky, Brno

Nejzajímavější pivo, co jsem kdy měl, bylo asi jahodové, ale moc mi nechutnalo. Je to jen pivo se sirupem, takže nic extra. Nejradši mám klasické pivo, hlavně Ratíškovice.

 

 

Jiří Marek Autor: Nela Patschová

 

 

 

 

Jiří Marek, 22 let, student práv a chemie, Brno

Z ochucených piv jsem pil borůvkové. A bylo celkem dobré. Nicméně nejradši si dávám irské černé pivo Guiness. Je ale poměrně silné. Poprvé jsem ho pil na Ibize, kde bylo asi čtyřicet stupňů. Navíc jsem byl o hodně mladší, takže když jsem ho dopil, pěkně se mi spalo.

 

 

Eva Mátlová Autor: Nela Patschová

 

 

 

 

Eva Mátlová, 62 let, důchodkyně, Brno

Vyzkoušela jsem citronové, borůvkové, višňové, jahodové a malinové pivo. Ovocná piva jsem si hodně oblíbila, ale jsou málokde k dostání. Takže většinou piju pivo klasické, zejména Starobrno. Ráda bych vyzkoušela i to nové pomerančové pivo se zázvorem. Uvidíme, jaké bude. Zázvorový čaj mám hodně ráda, tak mi třeba zachutná i to pivo.

 

 

Adéla Procházková Autor: Nela Patschová

 

 

 

 

Adéla Procházková, 21 let, studentka psychologie a žurnalistiky, Brno

Chuťově nejzajímavější se mi zdá pšeničné pivo. Jednou jsem zkusila i jahodové, ale to mi nechutnalo vůbec. Poslední dobou pivo moc nepiju, ale když už si dám, vybírám mezi Plzní a Poutníkem.

 

 

Mária Verešová Autor: Nela Patschová

 

 

 

 

Mária Verešová, 23 let, studentka medicíny, Nitra

Já jsem ochutnala banánové pivo a už nikdy víc. V Německu jsem ale pila limetkové a brusinkové pivo Bexx a to mi docela chutnalo. 

 

 

 

 

Michal Hagara Autor: Nela Patschová

 

 

 

Michal Hagara, 19 let, student ukrajinského jazyka a literatury, Brno

Vyzkoušel jsem medové a borůvkové pivo. Medové mi chutnalo hodně, ale borůvkové vůbec. Vyhledávám hlavně nefiltrované pivo a nejradši mám Poličku, Svijany a Poutníka.

 

 

Martin Blahoš Autor: Nela Patschová

 

 

 

 

Martin Blahoš, 45 let, řidič, Brno

Vyzkoušel jsem karamelové pivo a koriandrové. Nechutnalo mi ani jedno. To koriandrové jsem ani nedopil. Úplně nejlepší je nepasterizované pivo. Oblíbil jsem si Poutníka, dvanáctku.

 

Klíčová slova: pivo

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.