05.05.2015 08:26


Anketa: Kam se chystají studenti na dovolenou?

Autor: Bazgierová Pavla | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Mezi přípravou na blížící se zkouškové období si stihli studenti Fakulty sociálních studií naplánovat prázdniny. Z ankety vyplynulo, že hitem letošního roku je pracovní dovolená.

Brno - Ačkoli zbývají téměř dva měsíce do oficiálního konce školního roku, studenti Masarykovy univerzity už vědí, jak stráví letošní prázdniny. Část mladých lidí si bude užívat nicnedělání. Pro mnohé z nich ale volno znamená nástup do práce či na brigádu. Kam se letos chystají na dovolenou a kolik peněz jsou za ni ochotni utratit, odpovídali brněnští studenti o přestávkách mezi vyučováním.

Aneta Daňková, 22 let, BlanskoAneta Daňková (foto: Pavla Bazgierová)

Na delší dovolenou nejedu, protože si potřebuju vydělat na studijní pobyt ve Švédsku. Podívám se ale na dva dny do Paříže. Hrozně se na tento poznávací výlet těším, protože ho plánuju už delší dobu. Teď to konečně vyšlo. Kdybych jela k moři, jsem ochotná utratit i nad deset tisíc korun. Letos se uskromním, chtěla bych vyjít maximálně s šesti tisíci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Denisa Macečková (foto: Pavla Bazgierová)

Denisa Macečková, 20 let, Valašské Meziříčí

Navštívím Velkou Británii a Itálii. V Londýně chci projít památky a do Bologne se pojedu podívat za kamarádkou. Budeme se tam válet u moře. Finanční částka, kterou jsem ochotna za dovolenou utratit, je deset tisíc. To je ale horní hranice, pokusím se utratit méně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aneta Rakúsová, 23 let, Dolní BenešovAneta Rakúsová (foto: Pavla Bazgierová)

Celé léto strávím v Americe. První část prázdnin budu pracovat v dětském táboře, kde budu pomáhat s jeho chodem. Za naspořené peníze chci měsíc cestovat. Láká mě hlavně západním pobřeží Spojených států.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Matěj Krajčovič (foto: Pavla Bazgierová)Matěj Krajčovič, 23 let, Prievidza

Vzhledem k mým materialistickým preferencím jsem se rozhodl strávit léto pracovně. Mým cílem je vydělat si velkou hromadu peněz, protože celý svět se točí jen kolem nich. Za uspořený milion korun si chci koupit limuzínu. Ale teď vážně, v září jedu na Erasmus a předpokládám, že tam všechny vydělané peníze utratím.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jitka Markéta Konečná (foto: Pavla Bazgierová)Jitka Markéta Konečná, 19 let, Brno

Rozhodly jsme se s kamarádkami navštívit maďarský letní festival Sziget. Zůstaneme tam jen dva dny kvůli vysokým cenám. Vstupenka stojí dvaapadesát euro, což je pro nás hodně. Další dny strávíme prohlídkou Budapešti. Letos za dovolenou utratím více než obvykle. Podmínkou však je, abych si na ni vydělala sama. Do dovolené investuji asi deset tisíc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kristína Krnáčková (foto: Pavla Bazgierová)

Kristína Krnáčková, 20 let, Veverská Býtiška

Jako už po několikáté se na dovolenou chystám do jižních Čech, kousek od Třeboně. Je tam super koupání a pískovny, takže si připadám jako u moře. Do Čech jezdím už od malička a postupem času jsem si tam našla kamarády. Co se týče peněz, raději ušetřím na ubytování a utratím je za zábavu. V Česku mi většinou stačí pět tisíc. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maria Tokárová, 26 let, BreznoMaria Tokárová (foto: Pavla Bazgierová)

O prázdninách budu odpočívat, jelikož mě v blízké době čekají dvoje státnice. Potřebuju nabrat sílu. Těším se zpátky na Slovensko, protože jsem tam dlouho nebyla. Domů jezdím jednou za měsíc, ale stane se, že v Čechách zůstanu i dva měsíce v kuse. Dovolenou tedy strávím s rodiči a kamarády. Utrácet nemám v plánu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klíčová slova: dovolená, utrácení, léto 2015, prázdniny, brigáda, peníze

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.