03.03.2012 08:42


ANKETA: Navštěvují Brňané farmářské trhy?

Autor: Veronika Machová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V poslední době se stále častěji objevují nekalé praktiky velkých obchodních řetězců. Jako možná alternativa k prošlým sýrům a jiným potravinám s přelepeným datem trvanlivosti se tak jeví zboží z farmářských trhů. Zeptali jsme se nakupujících, zda farmářské trhy navštěvují pravidelně a co si z nich odnášejí nejčastěji domů.

 Lidé nakupují na farmářských trzích domácí česnek.

Brno Farmářské trhy se v Brně pravidelně konají hned na několika místech. Včera, stejně jako každý lichý pátek v měsíci, měli lidé možnost nakoupit si regionální potraviny na tržišti na Kotlářské ulici. Většina dotázaných farmářský trh navštívila poprvé nebo jen náhodou procházela kolem. Nejčastěji měli lidé namířeno pro čerstvé maso, domácí uzeniny či pečivo.

 

Lucie Křížová, 30 let, Brno                                                                                         Lucie Křížová na trzích nakupuje zeleninu.

Jsem tu úplnou náhodou. Normálně bývám touto dobou v práci. Je škoda, že se trhy konají  v době, kdy na ně většina lidí nemůže přijít. Farmářské trhy v jiných městech občas navštívím, například když jsem s rodinou někde na výletě. Ráda si koupím čerstvou zeleninu a pokud se dostanu ke stánku s ovčími sýry nebo uzeninami, také neodolám.

 

 

Kristýna Cabanová se stavila pro pečivo. Kristýna Cabanová, 19 let, Brno   

Jezdím tudy pravidelně trolejbusem,a když vidím, že se tu prodává, občas se zastavím. Většinou nemám moc času, ale zajímá mě, co tady nabízejí. Mám zkušenost, že se vyplatí  nakupovat spíše pečivo, uzeniny a maso. Určitě bych uvítala farmářské trhy častěji a také ve větším měřítku a se širším sortimentem zboží.

 

 

Marcela Holešovská, 32 let, BrnoMarcelu Holešovskou trhy zklamaly.

Na tyto farmářské trhy jsem se přišla podívat poprvé. Spíš jen ze zvědavosti. Maso nekupuji vůbec a zeleninu si nechávám dovážet domů v BIO kvalitě. Z trhů jsem docela zklamaná. Připadá mi, že tu dohromady není co koupit. Ještě se chci podívat na nabízené pečivo, to by mohlo stát za útratu.

 

 

Edvard Pícka už uzeniny nekupuje. Edvard Pícka, 64 let, Brno

Bydlím hned za rohem, ale na trh jsem se přišel podívat poprvé. Dneska jsem si koupil kolečko tlačenky a paštiku. Všechny ostatní dobroty jako škvarky, klobásky a podobně, jsem kdysi jedl strašně rád. Ale jelikož dcera studovala výživu člověka, pod trestem smrti už tyto věci nesmím jíst (smích). Řekl bych, že je tu všechno zboží velice dobré, ale nezdravé. Také mě zaráží způsob prodeje pečiva. Vše je tam vyrovnané a ničím nezakryté. Není to asi moc hygienické.

 

 

Lucie Opletalová, 35 let, BrnoLucie Opletalová si koupila domácí paštiku.

Chodím sem na Kotlářskou pravidelně. Mám už vytipované, které zboží se tu vyplatí koupit a které ne. Přes léto nakupuji hlavně ovoce, zeleninu a med. Teď v zimě spíše maso a uzeniny. Zboží je zde určitě kvalitnější než v supermarketu. Navíc se trh během roku proměňuje, což mi vyhovuje. Dnes mám namířeno pro domácí paštiku.

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.