23.03.2012 16:05


Anketa: Ovlivňuje vás zvyšování cen základních potravin?

Autor: Eva Krejčí | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Ceny potravin se stále zvyšují. Mezi nimi i potraviny pro život zcela zásadní. Posledním takovým případem se stalo až stoprocentní zvýšení cen vajec.

Olomouc – Skokové zvýšení cen vajec se v posledních dnech stalo mediální senzací, vděčným zdrojem vtipů i argumentem do rukou odpůrců Evropské unie. Chovatelé slepic totiž museli vyhovět novému nařízení Evropské unie o minimálních rozměrech chovatelských klecí, což se promítlo i na cenách vajec. Jejich zdražení má dopad i na řadu jiných výrobků, které obsahují vejce jako surovinu. Lidé si tak nově mohou připlatit i za pečivo a cukroví. Jak zvyšování cen nezbytných potravin pociťují běžní spotřebitelé?

 

Jana Březinová, 51 let, úřednice, Olomouc

Zvyšování cen mi vadí hodně. Kupuji bio-výrobky, farmářské vejce a podobně, mám totiž ráda kvalitní potraviny, a na nich je to zvýšení cen opravdu znát. Naštěstí nakupuji jen pro sebe, ale lituji větší rodiny, tam to poznají opravdu hodně.

 


 

 

 

 

Luděk Šimša, 32 let, živnostník, Olomouc

Zvyšování cen konkrétně vajec mě nijak neovlivnilo. My máme domácí slepice, takže vejce máme svoje. Ale ani jiné ceny potravin mě neovlivňují, myslím si, že by mohly být klidně i vyšší.

 

 

 

 

 

 

 

Babeta Vaňková, 24 let, administrativní pracovnice, Olomouc

Konkrétně u těch vajíček mě to zvýšení hodně překvapilo. Myslela jsem si, že když si koupím dražší vajíčka, tak budou od slepic, které jsou chované v pěkném prostředí. Pak jsem si přečetla, že i při takové ceně jsou ty slepice pořád v klecích. Je to dražší, ale kvalitnější to přitom není. 


 

 

 

 

 

Katarína Teplická, 21 let, studentka, Brno

Ceny základních potravin mě nijak zvlášť neovlivňují, u potravin totiž příliš na ceny nehledím, když je to nutnost, bez které se neobejdu. Snažím se sice šetřit peníze, ale to spíše tak, že se stravuji v menzách a vařím si jen občas.

 

 

 

 


 

Ester Gallatová, 23 let, studentka, Olomouc

Vzhledem k tomu, že zatím žiju u rodičů, tak to sice vnímám, ale nijak mě to neovlivňuje. Když ale občas chodím nakupovat, a ty potraviny prostě potřebujeme, tak je stejně nakoupit musím. Takže mě to v nákupu neovlivní, ale vadit mi to bude.

 

 


 

 

 

 

Renata Konečná, 39 let, právní referentka, Olomouc

Ovlivňuje mě to hlavně tak, že jsem naštvaná, když nakupuju… Evropská unie nám teď nadiktovala, jaké mají mít slepice klece, ale podle těch peněz, co dáváme za vajíčka, to spíš vypadá, že se chovají někde na louce. Já bych si ráda připlatila, kdyby ty slepice měly nějaké dobré podmínky k životu, ale když se jim jen o pár centimetrů čtverečních zvětší klec a ceny díky tomu vzrostou o sto procent, tak to mi připadne neúměrné.

Klíčová slova: vejce, zvyšování, ceny, Evropská unie, spotřebitel, anketa

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.