28.09.2011 15:45


ANKETA: Přivydělávají si studenti na pivo, nebo na studia?

Autor: Olšar Jan | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Představu studentů - flákačů, kteří si přes prázdniny užívají na letních festivalech a cestují po světě, čas od času naruší zmínky o tom, jak obrovská je v létě poptávka po brigádách právě od studentů. Obzvlášť pro ty, kteří si musí vydělat na jídlo i bydlení, jsou přivýdělky takřka životně důležité. Za co ale peníze vlastně utratí?

Brno  Bez peněz se do hospody neleze. A ani nestuduje. Se začínajícím semestrem musí vysokoškoláci opět sáhnout do kapes, aby měli na studium, ubytování, stravování, ale i své volnočasové povyražení. Během prázdnin měli možnost si na ně vydělat. Kde pracovali a za co vydělané peníze utratí?

 

Michaela Pavlíková Foto: Jan OlšarMichaela Pavlíková, 20 let, Rosice

Nejdříve jsem manuálně pracovala ve skladu ve firmě svých rodičů. Poté jsem soukromě doučovala angličtinu, prodávala burčák a pomáhala u známých v obchodě. Všechny brigády byly přes známé, na webu jsem žádnou nesehnala. Za vydělané peníze si koupím oblečení a učebnice, možná také nějaké osobní potřeby.

 

 

 

Marian Koutný Foto: Jan OlšarMarian Koutný, 22 let, Karviná

Dva měsíce jsem ukládal lakované kovové výrobky v továrně. Prostě nekonečná pásová výroba. Většinu peněz dám za ubytování v Brně, pro sebe si pak plánuji koupit nějaké oblečení. Zbytek samozřejmě padne na to, abych si užill studentského života se vším všudy.

 

 

 

 

Pavel Sedláček Foto: Jan OlšarPavel Sedláček, 19 let, Brno

 

Přes spolužáky a známé jsem se dostal do kovárny, kde jsem pomáhal. Dále jsem provázel v muzeu nebo dělal překladatele. Jednorázově jsem také prováděl elektroinstalace. Utržené peníze vydám za cestování. 

 

 

 

                                         

Kateřina Fleková Foto: Jan OlšarKateřina Fleková, 19 let, Brno

V srpnu jsem vypomáhala v rodinné restauraci v kuchyni i jako servírka. Větší část výplaty jsem už utratila za nový telefon a oblečení. Možná si pořídím ještě fotoaparát. Samozřejmě utrácím za běžné ženské věci.

 

 

 

 

Pavel Šeda Foto: Jan OlšarPavel Šeda, 22 let, Karviná

Šest týdnů jsem roznášel poštu v německém Frankfurtu. K práci jsem se dostal přes známé ze zahraničního studijního pobytu v loňském roce. I když bylo roznášení náročné, dalo se na něm velmi dobře vydělat. Velkou část peněz plánuji procestovat.

Klíčová slova: studenti, brigády, peníze, útrata

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.