26.11.2013 08:51


Anketa: Za Vánoce lidé letos moc neutratí

Autor: Marie Jahodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Vánoce se kvapem blíží a obchody se plní zákazníky. Kdo nechce shánět dárky na poslední chvíli v zaplněných obchodních centrech, má už nejspíš nakoupeno. Většina lidí však teprve za dárky vyrazí. 

Brno/Blansko – Necelý měsíc zbývá do Štědrého dne a spousta lidí se chystá na nákup vánočních dárků. Kolik peněz za ně hodlají utratit, už mají většinou vymyšlené.

Ondřej Chlupáček. Foto: Marie JahodováOndřej Chlupáček, 20 let, student Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Třebíč

Kdybych na to měl, utratil bych za dárky klidně deset tisíc. Takhle to ale vidím tak na dva a půl tisíce. Ještě nemám vymyšlené, co přesně komu koupím. Obvykle vyrazím do obchodu a něco mě napadne, nejspíš zase skončím u knížek.

 

 

 

Eva Pavlíková. Foto: Marie JahodováEva Pavlíková, 46 let, psycholožka, Brno

U nás se na Vánoce dávají praktické dárky, jako jsou ponožky, mýdla a spodní prádlo. Odhaduji, že se vlezu do pár tisíc korun. Nekupujeme si v rodině nic velkého, každý už počítá s tím, že získá zásoby oblečení a ponožek do dalšího roku.

 

 

 

Ondřej Dyčka. Foto: Marie JahodováOndřej Dyčka, 27 let, programátor, Blansko

Vloni jsem dával rodině jeden velký dárek, a to televizi asi za dvanáct tisíc. Měla z ní hroznou radost, velmi mě to potěšilo. Ale letos jsem zatím nic pro všechny nevymyslel, tak asi ušetřím a budou menší dárky. Mohly by mi vystačit přibližně tříi tisíce.

 

 

 

Adrea Mikutowská. Foto: Marie JahodováAndrea Mikutowská, 20 let, studentka Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Brno

Moc o Vánocích neutrácím, nemám ani z čeho. Doufám, že se vejdu do tisícovky. Rodičům dávám společný dárek a s kamarádkami jsem většinou domluvená, že místo toho, abychom se obdarovávaly, vyrazíme na kávu nebo do čokoládovny.

 

 

 

Petra Michalová. Foto: Marie JahodováPetra Michalová, 43 let, sociální pracovnice, Brno

Odhaduji vánoční výdaje tak na tisícovku za každého v rodině, což znamená zhruba sedm až osm tisíc. Nakupovat budu hlavně praktické věci a nějaké drobnosti.

Klíčová slova: Vánoce, peníze, útrata, nakupování

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.