27.03.2019 16:53


Apple představil vlastní kreditní kartu, herní a zpravodajskou službu i televizi

Autor: Martina Homoláková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Americká společnost Apple na pondělní konferenci odhalila hned několik připravovaných služeb. Novinkou je vlastní kreditní karta, televize konkurující streamovacím službám a herní a zpravodajská služba. Nových přístrojů se fanoušci nedočkali.

Autor: Michael Short

Brno – Apple na pondělní tiskové konferenci ukázal novou kreditní kartu Apple Card, herní a zpravodajskou službu i televizi s vlastní tvorbou. Kompenzuje tím klesající prodej mobilních telefonů iPhone a snaží se rozšířit své pole působnosti i do dalších sfér. „Apple každý rok představuje počítače, telefony a tablety. Dnešní večer ale bude o službách,“ sdělil hned na začátku konference ředitel společnosti Apple Tim Cook.

Jednou z novinek je služba na poskytování zpráv Apple News+. Cook uvedl, že aplikace zájemcům nabídne zhruba třicet časopisů různého zaměření. Apple v této aplikaci nebude sledovat pohyb uživatelů a ovlivňovat tím zobrazovaná reklamní sdělení. Apple News+ bude dostupná za cenu 9,99 dolarů (zhruba 228 korun) měsíčně.

Placení přes Apple Pay se do České republiky dostalo v polovině února. Cook uvedl novou kreditní kartu Apple Card, která službu doplní. Aplikace bude obsahovat správu financí a za každé placení uživatelé dostanou jedno až tři procenta zpět z jakékoliv částky. Karty budou dostupné bez poplatků, Apple navíc slibuje nezneužívání dat například k marketingovým účelům. Dostupná by měla být v létě tohoto roku.

„Tou nejzajímavější věcí, kterou Cook uvedl, byla Apple Card. Kreditní karta, kterou můžete mít v mobilu a v Americe dokonce i fyzicky,“ řekl odborník na Apple Petr Mára. Podle něj přináší tento krok společnosti Apple zajímavé možnosti do budoucna. „Možná za pár let nebude Apple potřebovat banku ani dolar,“ dodal Mára.

Novinkou jsou také hry za předplatné v nové službě Apple Arcade. Ta nabídne přes sto her, které nebudou obsahovat žádné další reklamy. Apple tuto novinku spustí na podzim letošního roku, cenu zatím neprozradil.

„Očekával jsem spíše další řadu sluchátek Airpods, takže jsem trochu zklamaný,“ uvedl uživatel Apple přístrojů Patrik Meixner. Nezaujala ho ani novinka Apple Arcade. „Hry sice hraju, ale ne ty, které bude služba nabízet, proto nad předplatným neuvažuji.“

Závěrečnou Apple TV+ na pódiu představilo hned několik celebrit, které budou mít na platformě vlastní pořady. Mezi nimi se objevili například režisér Steven Spielberg se seriálem Amazing Stories nebo herečky Reese Witherspoon a Jennifer Aniston s novou ranní show. Zájemci se mohou těšit i na pořad moderátorky Oprah Winfrey. Apple chce se zveřejněním této služby konkurovat především společnosti Netflix, HBO a Amazon. Na platformě představí i vlastní televizní tvorbu.

„Podle mě dělali konferenci o zbytečných službách, neukázali ani žádný nový model, jediná fyzická věc byla platební karta, která ale bude dostupná jen v Americe,“ mínil student informačních a komunikačních technologií Patrik Szewczyk. Nedávno své produkty od Applu vyměnil za příslušenství Samsungu. „Přešel jsem kvůli cenové politiky Apple, ale myslím, že se jednou k systému iOS vrátím,“ vysvětlil.

 

Klíčová slova: Apple, konference, technologie

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.