13.04.2020 12:54


Aquaponie bude revoluční změna pro zemědělce. Symbióza rostlin a ryb může fungovat kdekoliv, říká realizátor projektu

Autor: Tomáš Pánek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Konvenční zemědělství je neudržitelné, musí nastat změna, která ušetří čas, zdroje i půdu. „Projekt aquaponické farmy v Senici je teprve na začátku, nicméně po světě už obdobné systémy fungují a jinak tomu nebude ani v našem případě. Vidím v tom částečnou záchranu světa před hladem,“ uvádí realizátor projektu Tomáš Kalous.

Aquaponie využívá vícestupňového pěstování, autor: Lano Lan

Velké firmy zemědělství chápou jako závod o zisk a devastují tak malé zemědělce. „Pěstování se vydalo směrem záhuby a před námi stojí obrovská výzva, jak sehnat jídlo pro všechny obyvatele planety. Orná půda dochází, na každý proces se spěchá, a proto přicházíme s revolučním řešením,“ dodává Tomáš Kalous.

Co je aquaponie?

Jedná se o ekologický typ zemědělství, který využívá symbiózu pěstování rostlin a chovu ryb, přičemž tento systém je založen na proudění vody a není k němu potřeba půdy a hlíny. Ryby žijí ve velkých kádích a trus, který vyloučí se nasaje čerpadlem do zařízení, kde se za pomocí bakterií zbavujeme škodlivých látek, jako jsou například dusitany. Vodu s tímto trusem pak odvádíme přímo ke kořenům jednotlivých rostlin, kde voda neustále protéká, rostliny tak dostávají přísun živin pro svůj růst. Následně se takto využitá voda znovu zpracovává, aby se mohla vrátit do kádí s rybami.

Proč vás myšlenka aquaponického pěstování zaujala?

Jako malý kluk jsem vyrůstal na venkově, kde naše rodina měla drobné hospodářství. Obhospodařovali jsme pole a skleníky, byli jsme zvyklí si všechno vypěstovat sami po vzoru našich předků. Díky zahraničním investicím velkých supermarketů a obchodních řetězců bylo po nějaké době snazší si potraviny koupit v obchodech, než si je vypěstovat. Potraviny prodávané supermarketech chutnaly jinak než vlastnoručně vypěstované suroviny. Všechny tyto události mě motivovaly, abych se doslova vrátil zpět ke kořenům. Když jsem se dozvěděl o aquaponii, hned jsem věděl, že to je směr, kterým se lidstvo vydá, a chtěl jsem být u takové změny hospodářství.

V čem jsou největší výhody?

Jako největší výhodu vnímám, že celý proces se snaží být šetrný k přírodě. Rostliny nejsou chemicky přihnojované, tím pádem lze hnojiva úplně vyškrtnout. V koloběhu vody nastává velká úspora, voda se v průběhu filtruje, aby ji ryby mohly dostat znovu do kádí. Saláty, rajčata, bylinky se můžou pěstovat ve více úrovních. Vizí projektu zůstává, že se ušetří místo pro pěstování. Ve vodě a pod odborným dohledem nalezneme nižší výskyt škůdců, navíc systém je vhodný pro celoroční pěstování a může se využít i ve znečištěných oblastech.

Má systém nějaké nevýhody?

Je zapotřebí stálý přísun energie, nutností je mít k dispozici záložní zdroje a neustále na proces musí dohlížet odborný dozor. Kvalita rostlin se odvíjí od toho, jak kvalitní bude krmivo pro ryby. Jelikož tu pospolu fungují dva biosystémy, je složitější vyvážit správné počty v rostlinné a rybí části.

Jak vnímáte konvenční zemědělství?

Slyšel jsem, že se dnes už nic nevypěstuje bez chemie. Zemědělci hnojili vždy, ale je důležité, jestli používali přírodní, nebo chemické hnojení. Od základní školy uběhlo už spoustu let, nicméně v hodinách přírodopisu nás učitelé učili, že v půdě se mají střídat různé typy pěstovaných potravin, aby se dosáhlo lepších podmínek pro pěstování a tím se půda přirozeně vyživovala sama. Když se dnes rozhlédneme po polích Česka, vidíme opakovaně na stejných polích řepku olejnou. Domnívám se, že na těchto polích se chemicky hnojí mnohem více než před několika lety a půda už je tak zdevastovaná, že bez chemie by v ní žádné kvalitní potraviny nevyrostly několik dalších roků. Chápu, že s rostoucím počtem obyvatel je potřeba vypěstovat mnohem více potravin a na tradiční způsoby není vždy čas, ale chemické hnojení by nemělo mít vliv na chuť potravin a zdraví člověka. Věřím, že dnešní doba nás přinutí znovu se vrátit ke kvalitnějším potravinám, budou vznikat menší lokální zemědělství, farmy a hospodářství.

Bude aquaponie do budoucna jediný způsob, jakým nasytit miliardy obyvatel?

Určitě to nebude jediná cesta, nicméně si myslím, že to bude zásadní revoluce v zemědělství pro další desítky let. S přibývajícím počtem obyvatel vzniká problém s dostatečně kvalitní půdou pro pěstování základních potravin. Proto je ornice čím dál cennější. Dnes vznikají i různé druhy obilovin a dalších produktů, které můžeme s nadsázkou pěstovat i na poušti, jelikož se u nich vyšlechtil jiný kořenový systém, než tomu bylo doposud. Domnívám se, že aquaponie má díky víceúrovňovému a efektivnějšímu pěstování obrovskou budoucnost, jelikož naši planetu nemůžeme nafouknout. Orná půda nám dochází každým dnem.

Klíčová slova: aquaponie, chemie, půda, zemědělství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.