06.10.2010 01:02


AUDIO: Na Viewegha čekaly v centru stovky lidí

Autor: Tereza Hašková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Autogramiáda Michala Viewegha přitáhla do knihkupectví Dobrovský nebývalý počet lidí. Akce byla součástí propagačního programu Vieweghovy nové knihy Biomanželka.

Přehrát audio

Audio

Autor: Tereza Hašková

BRNO  Nejprodávanější český spisovatel Michal Viewegh včera v Brně podepisoval zájemcům svůj nejnovější román Biomanželka. Pro podpis si přišly asi tři stovky čtenářů. Autogramiáda se konala od tří hodin v prostoru knihkupectví Knihy Dobrovský na rohu ulic Česká a Joštova.

„Není to kniha jen o biopotravinách a ekologii, ale o emancipačním procesu dnešní moderní ženy. Samozřejmě může vyvolat různé kontroverzní názory,“ řekl Viewegh o románu, který čerpá mnoho námětů pro své knihy z vlastního života. „Moje žena chápe, že se jedná o žertovnou nadsázku, takže jsme stále svoji,“ ujistil autor veřejnost.

„Na knížce se mi nejvíc líbí to, jak paroduje různá šarlatánská hnutí. I když je to celé trochu přehnané a útržkovité. Přišla jsem ale i proto, abych viděla Viewegha naživo,“ uvedla fanynka Vieweghovy tvorby Denisa Konečná.

Biomanželka je v pořadí již čtrnáctý román Michala Viewega. Vypráví příběh, který je možné považovat za do jisté míry autobiografický. Bohatý spisovatel si najde partnerku a zahrne ji láskou i luxusem. Postupem času však manželka začíná vyznávat hodnoty ekologie a přirozeného ženství. Věnuje se mnoha aktivitám s nimi spojenými, a čím dál méně svému muži. Manžel je tedy odsunut až na druhou kolej. Román je humoristicky laděný.

Tereza Hašková

Klíčová slova: Viewegh, Biomanželka, román, autogramiáda

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.