22.03.2011 01:58


AVAntýry s ABBA

Autor: Jakub Ryšávka | Kurz: Rádio Stisk | Kategorie: Pořady

Vření brněnského hudebního podsvětí vystoupá až k nám do slonovinové věže Radia R. V příštím vydání nepřizpůsobivého hudebního pořadu AVAntýry přivítáme místní promotérskou crew Tomáše a Báry Přidalových a Rafala Marciniaka. Tenhle svérázný kolektiv známý jako ABBA do Brna dováží obskurní projekty obvykle oscilující někde mezi noisem a úchylnou kytarovou hudbou. ABBA nedávno přesunuli své aktivity ze Skleněné louky do klubu Boro, kam brněnské publikum již brzo může zavítat na nějaké ty hluky a hloučky. O jaké koncerty půjde? 29. března se Brnu představí Jeans Wilder, psychedelický pop Američana Andrew Caddicka. Support: Hugo a Zoe (8bit-eletronika/glitch, CZ) Deceased Squirrel on The Phone (kytarový bordel, ABBA crew, CZ). 15. dubna Boro ohluchne díky australskému noise performerovi Justici Yeldhamovi. Ten svou hudbu produkuje hrou úst na skleněnou tabulku. Těžko říct, jestli víc krve poteče z jeho pusy nebo z uší posluchačů. Support: Te_Ri (jazz/math/noise rock, JP), Zone of Alienation (improvizační sludge/drone/industrial, GRE), Zabloudil(a) (experimentální noise rock, CZ) a Nod Nod (trip-hop, CZ).

Vření brněnského hudebního podsvětí vystoupá až k nám do slonovinové věže Radia R. V příštím vydání nepřizpůsobivého hudebního pořadu AVAntýry přivítáme místní promotérskou crew Tomáše a Báry Přidalových a Rafala Marciniaka. Tenhle svérázný kolektiv známý jako ABBA do Brna dováží obskurní projekty obvykle oscilující někde mezi noisem a úchylnou kytarovou hudbou. ABBA nedávno přesunuli své aktivity ze Skleněné louky do klubu Boro, kam brněnské publikum již brzo může zavítat na nějaké ty hluky a hloučky.

O jaké koncerty půjde? 29. března se Brnu představí Jeans Wilder, psychedelický pop Američana Andrew Caddicka. Support: Hugo a Zoe (8bit-eletronika/glitch, CZ) Deceased Squirrel on The Phone (kytarový bordel, ABBA crew, CZ).
15. dubna Boro ohluchne díky australskému noise performerovi Justici Yeldhamovi. Ten svou hudbu produkuje hrou úst na skleněnou tabulku. Těžko říct, jestli víc krve poteče z jeho pusy nebo z uší posluchačů. Support: Te_Ri (jazz/math/noise rock, JP), Zone of Alienation (improvizační sludge/drone/industrial, GRE), Zabloudil(a) (experimentální noise rock, CZ) a Nod Nod (trip-hop, CZ).

http://www.last.fm/event/1839388+JEANS+WILDER+(USA)%2C+Hugo+a+Zoe%2C+Deceased+Squirrel+on+The+Phone+%40+Boro

http://www.last.fm/event/1853054+Justice+Yeldham+(AUS)%2C+Te_Ri+(JP)%2C+Zone+of+Alienation+(GRE)%2C+Zabloudil(a)%2C+Nod+Nod

Kromě toho, že si zmíněné projekty blíže představíme, budeme brečet nad bubláním brněnské nezávislé scény a zmapujeme některé z projektů lidí kolem ABBA.
Proč na jménu ABBA parazituje odkaz mrtvé kapely nýmandů? Z koho poteče krev? Na kterém čísle vytočíte mluvící mrtvou veverku? Nalaďte si AVAntýry v úterý 22.3., ve 21.30 na RadioR.cz. Pořadem bude provázet Snediggen Snurssla.

Klíčová slova: AVAntýry, ABBA, Jeans Wilder, Justice Yeldham

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.