31.01.2012 16:16


AVAntýry: The Hipster's Guide to the CTM 12 na Rku

Autor: Jakub Ryšávka | Kurz: Rádio Stisk | Kategorie: Pořady

V dalším vydání pořadu AVAntýry bude mapovat "spektrum" hudby, která bude tento týden k vidění a slyšení v Berlíně. Koná se zde totiž další ročník festivalu "dobrodružné hudby a spřízněného vizuálního umění" - Club Transmediale 2012. Průvodci hipstera po nevšedních hudbách Berlína budou Snediggen Snurssla a Matěj Kotouček.

Nostalgie. Ozvěny labyrintů, hluky katalogů, hřejivé kýče. Desinformace, simulakra. Archeologie zvuků. Zneklidňující mnohost, ztráta v archivech i uspokojení z katalogizace. Hypnagogie, nevědomí, data, desinformace. Hřejivé kýče, lepkavé utopie.

Označované a označující v permanentním pohybu napříč brikoláží zvuků a symbolů. Všechno už tu bylo, jsme odsouzeni k nekonečné recyklaci toho, co jsme kdysi nazvali odpadem. Obsese znaky minulosti a hledání nových kontextů pro jejich opětovné skládání je společným rysem současné popkultury i avantgard.

Utopíme se v hlubinách nových souvislostí, skrze které ke starým zvukům přistupujeme? Staneme se duchy uvězněnými v sítích nekonečných odrazů pokřivených zrcadel, které jsme sami vytvořili?

Takové otázky si klade třináctý ročník festivalu Club Transmediale, který začíná dnes v Berlíně, Mekce experimentální hudby starého kontinentu. Jeho téma "Spectral" odkazuje ke zdánlivě nevyčerpatelnému "spektru" výkladů populární i klubové kultury a jejich vzájemné konfrontaci. To s sebou však zákonitě nese rozmazávání hranic mezi reálným a virtuálním, předlouhou a obrazem. Žijeme v kultuře "fantomů", duchů archivů a věčných přeludů, které opojně polykáme a opět vyvracíme.

Polykat a vyvracet budeme i v dalším vydání pořadu AVAntýry, které bude mapovat obrovské "spektrum" současné experimentální hudby, kterou tento Berlínem prorostlý festival nabízí.

AVAntýry, hipsterův průvodce po CTM 2012 se Snediggenem Snursslou a Matějem v úterý ve 21.30 na Radiu R.

Festival "dobrodružné hudby a spřízněného vizuálního umění" Club Transmediale je doprovodným programem multimediálního festivalu Transmediale, který jej zastřešuje. Letošní téma tohoto svátku digitální kultury vystihuje slovo "In/compatible". Více infa:
http://www.ctm-festival.de / http://www.facebook.com/CTMFestival
http://www.transmediale.de / http://www.facebook.com/transmediale

http://facebook.com/avantyry
http://ava.chernobyl.eu
http://radior.cz/

Klíčová slova: AVAntýry, CTM, Transmediale

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

ArripAveriafe | 31. 10. 2012, 11:07
buy kamagra online - buy kamagra , http://buykamagraonlineinstant.com/#3035 generic kamagra