06.04.2011 19:16


Bazárek Plná miska potěšil nejen kočky a psy z útulků

Autor: Tereza Švecová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Tenisky, trika, náušnice, rámečky na fotky, plyšoví mazlíčci, plakáty. Mezi tím vším se hemží lidé, kteří hledají, co jim zrovna padne do oka. Na bazárku Plná miska udělali radost nejen sami sobě, ale i opuštěným psům a kočkám, kterých v ulicích Brna i v jeho okolí neustále přibývá.

Bazárek Plná miska navštěvovali majitelé i se svými čtyřnohými mazlíčky. Foto: Tereza Švecová.Brno − Charitativní bazar s novými i starými věcmi ukončil ve středu dobročinnou akci pro psy a kočky nazvanou Plná miska. Nakupovat i darovat vše nepotřebné mohli lidé v uplynulých třech dnech v multikulturním centru Stadion. Výtěžek z prodeje darovaných předmětů bude věnován na krmivo, veterinární péči a léky pro opuštěná zvířata z rodinného útulku Tibet a domova pro kočky Brněnský Max.

„Já jsem si vybrala košili a pro svého chrta mám háčkovaného medvídka,“ sdělila s nadšením návštěvnice Michaela Popková. Na jarním bazárku Plné misky mohli lidé přispívat vším od bižuterie, přes knihy a potřeby pro domácí zvířata, až po oblečení. V minulosti přineslo několik dobrovolníků zvířatům z útulků dokonce i pytle s granulemi. 

Akce se konala už potřetí. „Původně jsem chtěla udělat menší bazárek ručních výrobků svých přátel, ale moji kamarádi a všichni pomocníci, kteří přidávali vlastní nápady, mi pomohli vytvořit takto úspěšnou a velkou akci,“ přiznala organizátorka charitativního bazaru Lucie Klodnerová. V prosinci získali z bazárku Plné misky majitelé obou útulků přes pětatřicet tisíc korun. „Tento příspěvek nám vystačil na tři týdny, jsme za něj vděční. Je to pro nás neuvěřitelná suma,“ uvedla chovatelka z rodinného útulku Tibet Alžběta Kuchaříková Humlíčková.

Obě předchozí akce doplnil zajímavý kulturní program. Nyní si návštěvníci bazárku mohli koupit vstupenky na představení studentů činoherního herectví Janáčkovy akademie múzických umění. „Zkusili jsme spolupráci s divadelní kavárnou a využili prostory, ve kterých se každý den hraje divadlo. Chtěli jsme touto změnou oživit bazárek a přitáhnout lidi z ulice,“ uvedla důvod změny doprovodného programu organizátorka Klodnerová.

Útulky Brněnský Max a Tibet jsou plně závislé na vlastních zdrojích obou majitelů. Péče o opuštěná zvířata je ale nákladná a je náročné zajistit chod útulků bez příspěvků dárců. „Měsíční výdaje na útulek s deseti psy a osmdesáti kočkami dosahují padesáti tisíc korun. Nejpodstatnější část tvoří náklady na veterinární služby,“ uvedla chovatelka Kuchaříková Humlíčková.

Iniciátoři Plné misky by rádi poradili případným organizátorům takovýchto bazarů v jiných regionech. „Podobná akce se stejným názvem se konala před Vánocemi ve Svitavách. Vydělané peníze putovaly do dvou soukromých depozit, kde se svědomitě starají o opuštěné kočky,“ doplnila organizátorka brněnského bazárku Lucie Klodnerová.

Klíčová slova: charitativní bazar, Plná miska, útulky

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.