09.12.2018 12:40


Bazén za Lužánkami dnes slaví čtyřicátiny. Připraven je doprovodný program, veřejnost má vstup zdarma

Autor: Mariya Ostrenko | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na oslavu čtyřicátého výročí otevření plavecké haly za Lužánkami v Brně připravil provozovatel bazénu, společnost Starez-Sport, na neděli 9. prosince bohatý program pro děti i dospělé. Od rána jsou návštěvníkům k dispozici vodní atrakce, závody na paddleboardech známých sportovců, ukázka první pomoci od plavčíků i další vodní show. Večer mají zájemci možnost zúčastnit se neobvyklé akce – nočního plavání s hudbou a projekcí na obrazovce. 

bazan Za Lužánkami

Brno – V roce 1978 se v Brně slavnostně otevřela krytá plavecká hala za Lužánkami. V neděli 9. prosince slaví své čtyřicáté výročí. „Chtěli jsme se oslavu udělat přesně v ten den, kdy byl před čtyřiceti lety bazén otevřen,“ říká tisková mluvčí společnosti Starez-Sport Michaela Radimská. Plavecký areál stál sedmdesát osm milionů korun, na stavbu přispěl Ústřední výbor Československého svazu tělesné výchovy a Národní výbor města Brna. Projekt kryté haly navrhl Otakar Opletal, který je také známý tvorbou návrhu Janáčkova divadla. 

Padesátimetrový bazén s osmi drahami, který je největší v Brně, dnes pro plavce nabízí bohatý program. Sportovní aktivity jsou přichystány i pro rodiny s dětmi. „Připravili jsem například trampolíny na vodě, nebo paddleboardy, které si mohou vyzkoušet. Budou na to i cvičné lekce,“ přibližuje Radimská. Dále si návštěvnici mohou užít vystoupení akvabel TJ Tesla. 

Bazén je pět metru hluboký, přítomná je i skokanská věž a prkna. „Odpoledne přijdou profesionální skokani do vody, kteří nejenom skoky ukážou, ale samozřejmě i nechají zájemce si je vyzkoušet,“ dodává Radimská. Na tuhle část programu čeká i jedna z návštěvnic. „Chodíme do bazénu za Lužánkami často. Dnes se nejvíc těším na skoky do vody, protože syn se jimi zabývá,“ děli se Hana Vančurová. 

Ve večerních hodinách budou akce spíše pro dospěle. Od osmnácté hodiny je připraveno promítání filmu na velkoplošné obrazovce, nebude chybět ani bar, na kterém se budou mixovat drinky. Plavat se bude v polosvětleném bazénu, jinak bude celá hala zhasnuta. „Pro děti je nabízený doprovodný program super, mohou sem přijít, zahrát si a zasoutěžit. Ale myslím si, že nejvíce lidí půjde na noční plavaní. Už teď máme na stránce facebookové události přes osm set zájemců, kteří potvrdili, že se zúčastní,“ říká Ivana Pachová, která s organizací akce pomáhá. 

Příští rok čekají areál za Lužánkami velké změny. Připravuje se wellness, součástí kterého budou finská a parní sauna, biosauna, vířivka i ochlazovací bazének. V projektu na rok 2020 je i otevření nového pětadvacetimetrového bazénu, který umožní pořádání velkých mezinárodních závodů. 

Klíčová slova: bazén Za Lužánkami, sport, oslava, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.