13.03.2019 20:53


Blíží se uzavírka silnice v Oslavanech. Autobus bude jezdit po cyklostezce

Autor: Martin Foral | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Oprava silnice druhé třídy v Oslavanech na Brněnsku zkomplikuje dopravu místním obyvatelům i občanům sousedních obcí. Řidiči jedoucí z Ivančic směrem na Rapotice, musí od neděle 17. března počítat s objížďkou přes Zbýšov a Zakřany. Nová trasa autobusové linky 430 povede přes lesní cyklostezku. Práce na silnici potrvají minimálně do prosince letošního roku.

Od neděle už řidiči ulicí Hybešova neprojedou. Foto: Martin Foral

Oslavany – Dlouhodobě plánovaná rekonstrukce kanalizace a vodovodu na ulici Hybešova v Oslavanech začne v neděli a podle odhadů skončí začátkem prosince. Kromě místních se opravy nejvíce dotknou obyvatel obcí Čučice a Ketkovice. Pro ty znamená uzavření silnice odříznutí od jejich spádového města – Ivančic. „Jezdím tam kvůli fotbalu a nákupům několikrát týdně. Až silnici zavřou, bude mi cesta trvat jednou tak dlouho,“ popisuje obyvatel Čučic Vítek Sedláček.

Uzavírka přináší komplikace i autobusové lince číslo 430, která vozí děti do základních škol v Oslavanech a Ivančicích. Při řešení tohoto problému sáhl dopravce k nezvyklému kroku. „Autobus pojede mezi Oslavany a Čučicemi  obousměrně odklonem po takzvané templářské cyklostezce a s ohledem na delší objízdnou trasu pojede podle výlukového jízdního řádu,“ uvádí mluvčí Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje Michal Kocourek.

Objízdná trasa autobusů vede přes lesní cyklostezku. Foto: Martin Foral

Změna v jízdním řádu ovlivní rovněž dobu trvání výuky v oslavanské škole. Při obvyklém konci vyučování by totiž někteří žáci kvůli obědu museli čekat hodinu na další autobus. „Vedení základní školy vyjde vstříc přespolním dětem s ukončením výuky a následným obědem tak, aby nehltaly a spoj v klidu stíhaly,“ ujišťuje rodiče starosta Oslavan Vít Aldorf.

Výlukový řád bude způsobovat problémy i ve škole v Ketkovicích. Ne však dětem, ale zaměstnancům. „Kvůli změně odjezdu autobusů nebude jedna z kolegyň stíhat přestup mezi spoji. Sama auto nemá, takže pro ni budu muset každý den jezdit. Zároveň už dlouho hledám někoho na místo asistentky pedagoga. Nedávno mi jedna paní odmítla právě proto, že by kvůli uzavírce musela dlouho dojíždět,“ řekla ředitelka tamní základní školy Petra Burešová.

Poslední dva měsíce jezdí auta rozkopanou ulicí střídavě jedním pruhem. Naposledy se přes ni řidiči dostanou v sobotu. Následující den ji pracovníci zcela uzavřou a budou opravovat minimálně do začátku prosince.

Klíčová slova: Uzavírka, Oslavany, Ketkovice, Čučice, cyklostezka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.