27.10.2017 18:03


Britský spisovatel Tom Hodgkinson se v Brně podepisoval fanouškům do nové knihy Podnikání pro bohémy

Autor: Barbora Ficbauerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Líný rodič, Staré dobré časy nebo nejnovější Podnikání pro bohémy. To jsou knihy britského spisovatele a publicisty Toma Hodgkinsona, který přijel po šesti letech do Brna na křest další knihy. Tentokrát představil populárně naučnou knihu o začátcích svého podnikání, při které se čtenář nejen pobaví, ale najde v ní i užitečné rady. 

U pokřtění českého vydání knihy Podnikání pro bohémy byl sám autor Tom Hodgkinson. Foto: Barbora Ficbauerová

Brno – Podnikání pro bohémy je novou knihou britského spisovatele Toma Hodgkinsona. Ten se ve čtvrtek 26. října zúčastnil křtu českého vydání knihy v Brně. Ochotně a s vtipem odpovídal na otázky týkající se jeho díla, a poté se podepisoval fanouškům. V knihách Dobrovský v Joštově ulici nebyl poprvé. Před šesti lety zde představoval knihu Líný rodič.

Líný rodič je o netypické filozofii pečování o děti, kdy nejlepším způsobem výchovy je nechat děti být, protože líný rodič je dobrý rodič. Oproti tomu nová Hodgkinsonova kniha Podnikání pro bohémy je o pracně získaných zkušenostech z počátků autorova podnikání, kdy začal provozovat knihkupectví, kavárnu a organizovat vzdělávací kurzy. „Stejně jako jsem psal Líné rodičovství z perspektivy neschopného rodiče, tak jsem napsal knihu o podnikání z perspektivy neschopného podnikatele,“ řekl autor s humorem.

I když se v knize čtenář dozví vše od marketingu po účetnictví, Hodgkinson si myslí, že kniha je i pro běžného čtenáře, protože každý je v jistém smyslu podnikatel. „Je spousta manuálů pro podnikatele. Mám ale pocit, že jsou psané z perspektivy úspěšného člověka, který se vychloubá, co všechno dokázal. Připadal jsem si pak neadekvátně,“ vysvětluje Hodgkinson, proč se rozhodl napsat knihu o svých nelehkých začátcích, kde zároveň nabízí užitečné rady a popisuje komické situace.

Renata Růžičková, která knihu četla, je oproti tomu toho názoru, že Podnikání pro bohémy není vhodné pro velké businessmany, ale hodí se spíše pro drobné živnostníky nebo lidi na volné noze. „Je zaměřená pro lidi pracující duševně, bohémsky, pro umělce,“ naznačila. Kmotrou knihy Podnikání pro bohémy se příznačně stala Andrea Mikitová, která je učitelkou na střední knihkupecké škole a zároveň podnikatelkou.

Knihy od Toma Hodgkinsona vychází v nakladatelství Jota. „Pan Hodgkinson je naším oblíbeným autorem. Musím říct, že podnikání v nakladatelství je především velká radost,“ uvedla ředitelka nakladatelství Božena Štofková. Slavnostního křtu se zúčastnili fanoušci různých věkových kategorií, kteří přišli, aby se o knize dozvěděli víc, získali podpis autora nebo si s ním krátce popovídali. 

Klíčová slova: Tom Hodgkinson, Podnikání pro bohémy, podnikání

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.