27.02.2020 07:25


Brňané sbírají peníze na projekt I jedna se počítá, pomáhají nemocným dětem

Autor: Andrea Řepková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pro některé je jedna koruna málo, jiným ale ulehčí život. Brněnská nezisková organizace Dnes Pomáhám spustila projekt I jedna se počítá na podporu nemocných a handicapovaných dětí. Po třech týdnech se zapojily tři brněnské podniky a několik jednotlivců.

Autor: Andrea Řepková

Brno - Členky neziskové organizace Dnes Pomáhám pro podporu nemocných dětí vytvořily transparentní účet, na kterém se budou po neomezenou dobu sbírat peníze. Vybraná suma bude pravidelně rozdělována mezi nemocné či handicapované děti a jejich rodiny v podobě darů, které jim usnadní život. „Může se jednat  o kolečková křesla, rehabilitace nebo odborné asistenty, záleží na individuálních potřebách každého dítěte,” uvedla zakladatelka organizace Dnes Pomáhám Petra Pachlová. 

Do projektu se zapojily tři brněnské podniky, restaurace Jakoby, Retro Consistorium a posilovna Elite Wellness Fitness. „Když nás organizace oslovila, přemýšleli jsme, jakým způsobem by se mohla naše restaurace do projektu zapojit. Nakonec jsme se rozhodli během března věnovat na transparentní účet korunu z každé objednávky hlavního pokrmu,“ upřesnila manažerka restaurace Jakoby Monika Judrová.

Posilovna Elite Wellness Fittness pojala projekt po svém. Na transparentní účet daruje korunu za každý kilometr, který členky Dnes Pomáhám uběhnou při přípravách na pražský květnový maraton. „Pražský maraton je mým snem už dlouho. Při jednom z tréninků jsem kamarádce z legrace řekla, že by nám za to mohli platit. Čím déle jsem nad tím přemýšlela, tím jasnější vizi jsem měla. Elite Wellness Fitness mi ji pomohlo zrealizovat,“ vysvětluje běžkyně a členka týmu Dnes Pomáhám Dominika Hulová.

Dobrovolný příspěvek může každý pojmout po svém, v projektu neplatí žádná pravidla. „Zapojit se mohou i jednotlivci. Pokud někdo uběhne kilometr, může nám poslat korunu. I kdyby uběhl kilometrů sto padesát, nepřijde ho pomoc na víc než sto padesát korun. Je to malá částka, která může hodně pomoct,“ míní zakladatelka Dnes Pomáhám Petra Pachlová. 

Kromě dobrého pocitu získají podniky, které se do projektu zapojí, také ocenění Společenská odpovědnost. Sbírka I jedna se počítá nepatří mezi prvotiny organizace Dnes Pomáhám. V minulosti uspořádaly členky charitativní zápas ve florbalu či večeři pro dětský hospic. Módní přehlídkou Show and the City pomohly loňské září třináctileté Lucii, která je dlouhodobě upoutaná na vozíček.

Klíčová slova: charita, Brno, projekt, i jedna se počítá, nezisková organizace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.