07.04.2013 16:03


Brněnská divadla nabízejí pro studenty výhodné slevy

Autor: Kristýna Motlová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Višňový sad, Anna Karenina, Jméno růže. To jsou jen některá z děl světových klasiků, jejichž ztvárnění lze v této sezóně zhlédnout v brněnských divadlech. Navíc díky slevám se kultury chtivý divák ani nemusí příliš plácnout přes kapsu.

Brno – „Kultura je to, co udělalo, že člověk je něčím jiným než náhodným úkazem v přírodě," napsal v polovině dvacátého století spisovatel André Malraux. Pro studenty může být však kulturní zážitek kvůli nedostatku financí hůře dostupný. Díky výhodným akcím, které brněnská divadla nabízejí, si však i oni mohou vyrazit do divadla za přijatelnou cenu.


Národní divadlo Brno

Brněnské národní divadlo nabízí širokou škálu slev nejen pro studenty. Mezi největší z nich patří padesátiprocentní sleva na jakékoliv představení. Nárok na ni mají vedle studujících, kteří se prokážou průkazem ISIC nebo kartou na MHD, děti do patnácti let, učitelé či tělesně postižení.

Speciální nabídkou jsou vstupenky na představení za padesát korun. Této možnosti mohou využít studenti vysokých škol do šestadvaceti let půl hodiny před začátkem představení na pokladně všech divadel, která pod Národní divadlo Brno spadají. „Této akce využívám každý měsíc. Je skvělé, že studenti můžou chodit za kulturou a stojí je to stejně jako dvě deci vína,“ ocenila příležitost studentka Anna Koňaříková. Není sama. „Možnost sehnat vstupenky za pouhých padesát korun je plně využívána," řekla mluvčí divadla Šárka Motalová.

Husa na provázku

Experimentální divadlo Husa na provázku nabízí pro studenty, stejně jako pro seniory a handicapované, třicetiprocentní slevu z plné ceny vstupného. Při koupi levnější vstupenky zaplatí návštěvníci o padesát až sto korun méně. „Může se stát, že čas od času nabídneme vstupenky za zvýhodněné ceny v jakési last minute akci fanouškům na Facebooku,“ zmínila další možnost jak ušetřit mluvčí divadla Alžběta Nagyová.

Městské divadlo Brno

Slevu ve výši jedné třetiny z plné ceny vstupenky poskytuje Městské divadlo Brno studentům denního studia do šestadvaceti let, stejně jako starobním a invalidním důchodcům a zdravotně postiženým. Nárok na slevu je vždy třeba prokázat příslušným dokladem. „Ušetřit lze také zakoupením předplatného,“ doplnila mluvčí Lenka Pazourková nabídku akcí. Na výběr je několik typů abonmá, které se liší počtem i druhem představení, a tedy i výslednou cenou.

HaDivadlo

Další z populárních experimentálních divadel v Brně nabízí studentům a seniorům slevu ze vstupného třicet až čtyřicet pět procent. Způsobem jak ušetřit je také zakoupení zlevněného předplatného, které stojí pět set korun. Za tuto částku dostane divák na pokladně divadla pět kuponů, které může použít na libovolná představení. Předplatné je navíc přenosné, a tak ho může využít třeba skupina studentů. „Většina našich diváků jsou právě vysokoškolští studenti, nevím, jestli je to repertoárem nebo cenou lístků,“ uvedl produkční HaDivadla Matúš Labanc.

Divadlo Bolka Polívky

Pro běžná představení nabízí Divadlo Bolka Polívky studentům a dalším zvýhodněným skupinám slevu deset procent, což je ze všech zmíněných divadel nejméně. O to zajímavější je možnost zakoupit výhodné vstupenky na poslední chvíli. „Není-li vyprodáno, poskytujeme na pokladně třicet minut před začátkem představení vstupenky za padesát korun,“ řekl zástupce ředitele divadla Michal Adamík. Tuto příležitost podle něj využívají studenti každý týden.

 

Více o aktuální nabídce brněnských představení ZDE

Klíčová slova: divadlo, sleva, Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno, Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo Bolka Polívky

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.