01.03.2017 10:36

Brněnská Kometa porazila Chomutov 3:1 a zajistila si postup do čtvrtfinále play-off

Autor: Adam Lukůvka | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

Souboj mezi šestým a sedmým týmem tabulky hokejové extraligy viděli v úterý diváci v Brně. Ve vyprodané DRFG aréně hráči domácí Komety otočili zápas s Piráty z Chomutova a vyhráli 3:1. Všechny góly domácích vstřelil útočník Martin Dočekal, který tak Kometě jedno kolo před koncem základní části zajistil účast ve čtvrtfinále play-off. Chomutov skončil sedmý a o čtvrtfinále bude bojovat v předkole.

Oslava hráčů Komety

Brno – V přímém souboji o čtvrtfinále hokejové extraligy přehráli hráči Komety Brno v domácí DRFG aréně hosty z Chomutova 3:1. O výhře před vyprodaným hledištěm rozhodl hattrickem Martin Dočekal a zajistil tak Kometě postup do čtvrtfinále play-off.

V úvodu první třetiny hrály oba týmy opatrně a nedokázaly si vytvořit gólovou příležitost. V šesté minutě se zranil domácí kapitán Leoš Čermák, kterého po odražené střele trefil puk do tváře. Čermák s tržnou ránou v obličeji odjel do kabin a do zápasu už nenastoupil. Vzápětí se k puku v útočném pásmu dostal chomutovský útočník Ivan Huml. Jeho nepřesná přihrávka se o brusle domácích hráčů odrazila k obránci Pirátů Janu Ruttovi, který razantní střelou překonal brněnského brankáře Čiliaka. Chomutov tak od šesté minuty vedl.

Brněnští diváci čekali na vyrovnávací gól do šestnácté minuty, kdy se ve středním pásmu puku ujal kanadský útočník Mallet. Obránci soupeře ho nedokázali zastavit a po jeho individuálním průniku a přesné přihrávce poprvé v zápase skóroval Martin Dočekal.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji, ale ani v přesilovce pět na tři nedokázali obranu hostů prorazit. To se Brňanům povedlo až v šestatřicáté minutě a postaral se o to znovu Dočekal. Po zablokované přihrávce trefil letící puk přímo do chomutovské brány. Jeho gól sudí uznali až po poradě s videorozhodčím, který potvrdil, že Dočekal puk trefil pod úrovní břevna.

Dvoubrankový náskok si brněnští hokejisté zajistili na začátku poslední třetiny. Hynek Zohorna zavezl puk do útočného pásma a přesnou nahrávkou našel na druhé straně hřiště volného Dočekala, který střelou na bližší tyč potřetí překonal Jána Laca. Fanoušci ihned začali házet čepice na ledovou plochu k oslavě hattricku Martina Dočekala.

Kometa dvoubrankový náskok udržela až do konce. I když se hráči Chomutova snažili útočit, tak si ve třetí třetině nedokázali vytvořit trvalejší tlak a jejich ojedinělé šance vychytal brněnský Marek Čiliak. S výkonem svého týmu byl spokojen i obránce Komety Jozef Kováčik. „Ukázala se naše síla. Když jde o hodně, tak mužstvo hraje výborně. Myslím, že jsme podali dobrý výkon.“ Kometa se pouze s postupem do čtvrtfinále spokojit nechce a klade si vyšší cíle. „Ještě jsme nic nedokázali. Uhráli jsme šestku a je to takový první krůček,“ dodal Kováčik k ambicím Komety v play-off.

Brňané do čtvrtfinálových bojů vstoupí 13. března na ledě svého soupeře. Naopak Piráti Chomutov budou o čtvrtfinále teprve bojovat v předkole play-off, které zahájí na svém ledě již 6. března.

Branky: 16. Dočekal (Mallet), 36. Dočekal (Hruška, Gulaši), 45. Dočekal (H. Zohorna, Kvapil) - 6. Rutta (Huml). Hlavní rozhodčí: Hradil, Hribik. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. Střely na branku: 35:26. Diváci: 7 700 (vyprodáno)

Klíčová slova: Kometa Brno, Tipsport extraliga, hokej, Piráti Chomutov