09.04.2011 18:06


Brněnská zoo oslavila jaro speciálním programem

Autor: Dalibor Krejčí | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Jarní otevírání zoo v Brně je už tradiční záležitostí. V sobotu 9. dubna měli návštěvníci možnost zhlédnout komentované krmení vybraných zvířat nebo si s dětmi odpočinout u doprovodného programu.

Brno – Úvodní slovo si vzala zooložka Eva Měráková. Představila mezinárodní kampaň EAZA na ochranu ohrožených živočišných druhů, která se letos zaměřuje na velké primáty. „Mezi největší problémy, se kterými se při ochraně primátů potýkáme, patří ničení jejich přirozeného životního prostředí. Každý může podpořit kampaň už jen tím, že si nebude každý rok pořizovat nový mobilní telefon. Těžba tantalu, který se při výrobě telefonů využívá, totiž negativně ovlivňuje přirozené prostředí těchto lidoopů,“ vysvětlila důležitost šetrného životního stylu Měráková. Do letošní kampaně se lidé mohou zapojit i symbolickým zakoupením náramků s přívěskem opice.

Hlavním lákadlem následujícího programu byla folková skupina Noví Kaskadéři. Vystoupila také taneční skupina Mimi fortunae. Činoherní část zajistilo Absolutní divadlo se svou moderní adaptací Perníkové chaloupky. Závěrečnou exhibiční tečku za sobotním programem udělali judisté ze sportovního klubu Královo Pole.

Slunečné odpoledne využily pro zhlédnutí Jarního otevírání brněnské zoo především rodiny s dětmi. „O jarním otevírání jsem se dozvěděla z internetu. Program je podle mě dostačující pro dospělé i děti. Každý tady najde hlavně odpočinek a uklidnění, ale také i zábavu,“ zhodnotila program v zoo návštěvnice Romana Mrkosová.

Více informací o brněnské zoo najdete zde.

Klíčová slova: EAZA, Zoo Brno, primáti, Jarní otevírání zoo

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.