01.05.2019 20:44


Brněnská zoo oslavila První máj křtem klokaního mláděte

Autor: Tereza Ryšanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Komentované krmení zvířat, křest klokaního mláděte nebo chemická show. Studenti Střední průmyslové školy chemické uspořádali v Zoo Brno sedmý ročník Dne přírodních věd. Celodenní aktivity připravené na svátek práce nalákaly převážně rodiny s dětmi. V rámci programu se návštěvníci mohli dozvědět nové informace například z fyziky či zoologie. 

Brněnská zoo na Prvního máje připravila neobvyklý program. Foto: Tereza Ryšanová

Brno – Návštěvníci brněnské zoo zažili na Prvního máje netradiční program. Studenti Střední průmyslové školy chemické v Brně připravili už po sedmé Den přírodních věd –  letos pod názvem Zachraň se, kdo můžeš. Na stanovištích umístěných po celém areálu zoologické zahrady představovali témata z oblasti fyziky, biotopů, zoologie obratlovců či čtvrtohor. Na podiu u dětské zoo navíc od deseti do půl páté probíhala každých pětačtyřicet minut chemická show, kde studenti ukazovali různé pokusy.

Kromě stanovišť mohli lidé navštívit komentovaná krmení vlků, velbloudů, jelenů či plameňáků. Součástí programu byl i křest mláděte klokana bažinného, které se narodilo v říjnu loňského roku. Tuto úlohu přebrala primátorka města Brna Markéta Vaňková. „Zvíře v zoo křtím úplně poprvé. Ke klokanům mám blízko, takže jsem ráda, že můžu pokřtít zrovna toto mládě,“ řekla Vaňková. Klokaní samičce vybrala australské jméno Tyrille. „Zaujalo mě, protože v překladu znamená nebesky čistá,“ dodala Vaňková. Společně s primátorkou promluvil na akci i ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. Ten připomněl fakt, že výběh s klokany je pro návštěvníky volně průchozí, a poděkoval lidem za slušné chování.

Většinu návštěvníků tvořili rodiny s dětmi nebo studenti. „Počasí se vydařilo, tak jsme se s přítelem rozhodli strávit den volna v brněnské zoo. Věděli jsme, že se tady dneska má konat nějaká speciální akce. Nakonec byla přizpůsobená především pro ty nejmladší návštěvníky. Podívali jsme se alespoň na vystoupení chemiků,“ řekla o akci studentka Michaela Šolcová.

Klíčová slova: Zoo, Den přírodních věd, Střední průmyslová škola chemická, klokan, křest

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.