24.02.2015 19:08


Brněnské děti se zábavně vzdělávají i o jarních prázdninách

Autor: Turková Markéta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Vyprávěním řeckých bájí a pověstí zahájily v úterý v Pavilonu Anthropos brněnské děti program Jarní prázdniny s Moravským zemským muzeem. Čtyřdenní interaktivní akci zaměřenou na archeologii, vulkány, loutky a zoologii si pro ně nachystaly kulturní pracovnice z oddělení Dětského muzea. Starší návštěvníci si mohou jednotlivé expozice prohlédnout sami nebo v doprovodu lektorů. 

Brno - Vzdělávání nemusí být nuda. Moravské zemské muzeum se letos o jarních prázdninách opět rozhodlo školákům nabídnout alternativu zajímavou i mimo školní lavice. Výstava s názvem Mykény a střední Evropa ukazuje podle zástupkyně oddělení Dětského muzea Marcely Červinkové hlavně archeologii v období před tří a půl tisíci lety. Pracovnice muzea proto expozici dětem zpříjemnily povídáním o řeckých bozích a hrdinech.

Děti si zkouší kostými řeckých bohů

Čtyřiadvacet žáků první až sedmé třídy, jež se do programu muzea přihlásili, také plnilo připravené úkoly. „Jedna skupina dětí skládá obrázky nejznámějších řeckých bohů. Skupinka kluků musí obrázky připojit k textům o Heraklovi,“ popsala snahu školáků kulturní pracovnice Marta Mannová. Za odměnu jim poté vyprávěla o Perseovi a Medúze.

Děti často informace lektorek doplňovaly svými znalostmi. „O Řecku se zrovna učíme ve škole v dějepise“ usmíval se dvanáctiletý Vojta. Vedle něj stály slečny v antických šatech a se zlatými maskami na tvářích. Třináctiletá Eliška se přestrojila za Héru. „Půjčování kostýmů je tady nejlepší," ukázala na ni desetiletá Julie. Z aktivity školáků se radovala Červinková, podle níž je účast dětí, které program zajímá, přínosná. 

V následujících dnech si děti přihlášené do Jarních prázdnin s Moravským zemským muzeem vyzkouší vyrobit soptící vulkán nebo poznají práci restaurátora loutek. Ostatní děti si mohou stálé výstavy prohlédnout s rodiči i v jiných dnech, nebo se zapojit do některých sobotních programů pořádaných Dětským muzeem. Na náročnější návštěvníky se připravili specializovaní lektoři, u expozice Vulkány - tepny Země je provedou mineralogové a paleontologové.

Klíčová slova: Moravské zemské muzeum, děti, jarní prázdniny

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.