06.04.2012 13:48


Brněnské rugby ožívá

Autor: Markéta Mikšíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Drsný sport zatím v Česku nezdomácněl natolik jako třeba fotbal nebo hokej. V Brně existují dva rugbyové kluby, což je oproti desítkám klubů hokejových nebo fotbalových zanedbatelné číslo. Ani počet fanoušků se třeba s klubem Komety nedá srovnat. Přesto však popularita rugby v Brně stoupá.

Brno Pouze dva z mnoha brněnských sportovních klubů jsou rugbyové. Počet hráčů i fanoušků se však i díky snaze aktivních milovníků téhle drsné hry zvyšuje. Přispět by k tomu měl i společný projekt těchto dvou spolků.

Jeden z rugbyových zápasů v brněnských Cacovicích, Autor: Markéta Mikšíková

K přiblížení britského sportu slouží nové internetové stránky brněnskéragr.cz. Ragr je totiž hantecový výraz pro rugby. Portál provozují členové brněnských rugbyových klubů Dragon Brno a Rugby Club Bystrc. Stránky mají přilákat další hráče a podat jim základní informace o možnostech rugbyového vyžití v Brně a aktuálních událostech.

RC Dragon Brno hraje extraligu, RC Bystrc 1. ligu, což je nižší soutěž. Mezi kluby vždy existovala rivalita. Nyní je ale nasnadě, že jedině jejich spoluprací se bude možné udržet na extraligové úrovni. Kluby se snaží přivést k dravému sportu nejen děti, ale i ženy. Třeba RC Dragon Brno má kromě mužů už i úspěšné týmy seniorů a žen.

Mezi akce, které mají za úkol přilákat nové zájemce, patří i Dragon Cup. Celý víkend budou na hřišti v brněnských Cacovicích k vidění zápasy dětí. Dragon zde přivítá týmy z České republiky i zahraničí − Ukrajiny, Srbska, Chorvatska, Ruska a Francie. „Letos pořádáme již patnáctý ročník. Celkem se představí 18 mužstev, z toho 10 zahraničních,“ doplňuje trenér Dragonu Jiří Šťastný.

Právě díky atraktivním turnajům a dalším akcím se množství zájemců o rugby v Brně zvyšuje. „ Dostala jsem se k tomuhle sportu přes kamaráda, který hraje a pozval mě na mezinárodní turnaj. Byla jsem tak nadšená, že jsem chtěla začít hrát také. Je to ale velmi fyzicky náročné, takže jsem to po pár tréninzích vzdala. Fandit chodím pořád,“ říká studentka Aneta Jelínková

Českému i brněnskému rugby by mohlo přidat na popularitě i to, že se stalo olympijským sportem a letos se poprvé představí na olympiádě v Londýně.

Klíčová slova: brněnské rugby, brněnské ragr, Dragon Brno, rugby Bystrc

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.