28.10.2014 09:26


Brněnské výstaviště zaplnily tisíce psů nejrůznějších plemen. Zvítězila Dášenka

Autor: Veronika Hlavinková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nejkrásnějším psem brněnské mezinárodní psí výstavy se stal drsnosrstý foxteriér z Belgie. King Arthur z chovatelské stanice Foliny převálcoval zbylých dvacet jedna tisíc konkurentů a společně se svými třemi majiteli včera převzal titul vítěze výstavy. Akce, která na čtyři dny ovládla brněnské výstaviště, se zúčastnili chovatelé z třiapadesáti zemí světa.

Autor: Veronika Hlavinková

Brno – Letošní titul evropského šampióna mezinárodní psí výstavy v Brně připadl „Čapkově Dášence. Perfektně střižený a upravený foxteriér si v neděli převzal ocenění spolu s trojicí majitelů Rony De Munter, Viktor Malzoni Jr. a Dieny Uiterwijk Winkel. Belgický King Arthur tak překonal dalších jednadvacet tisíc konkurentů. Druhé místo obsadila německá doga a třetím výhercem byl gordonsetr. 

Necelých patnáct tisíc vystavovatelů se sjelo z nejrůznějších koutů světa. Mezi ty nejexotičtější a nejvzdálenější patřila Indie, Peru, Bolívie, Čína, Jižní Korea či Aljaška. Vyrovnaný počet fenek a psů hodnotilo sto padesát tuzemských i zahraničních rozhodčích. „Výstava tohoto typu se u nás koná poprvé v historii a bude největší mezi evropskými výstavami za posledních sedm let,“ informoval prezident Českomoravské kynologické unie Lubomír Široký.

Na evropskou i národní soutěž se přihlásilo přes tři sta plemen, pro tuzemsko známých, ale i exotických, psů. Mezi nejpočetněji zastoupené patřili zlatí retrívři, čivavy nebo německé dogy. Rozhodčí volili i nejlepší štěně, nejkrásnějšího dorostence a seniora nebo nejlepší psí pár. Kategorii Mladý vystavovatel, která více než psa hodnotí schopnost dítěte vystupovat v takzvaném kruhu, vyhrála Češka Kateřina Navrátilíková se svým velkým bílým pudlem Lhasa Apso. „Závěrečné soutěže měli moc hezky zorganizované. Vítěz se mi líbil, ale můj favorit byla německá doga umístěná na druhém místě,“ zhodnotila vyvrcholení události divačka Jana Koutníková.

Diváci mohli zhlédnout taktéž soutěž v tanci se psem, představení našich národních plemen nebo ukázky různých typů výcviku. Na place se předvedli i policejní psí profesionálové. Vedlejší pavilon zaplnili prodejci chovatelských potřeb nabízející zboží s výraznou slevou. Návštěvníci si tak mohli levněji pořídit prémiová krmiva, běžecké pásy pro své mazlíčky a psí pisoáry.

Jelikož byla výstava vícedenní událostí, museli zahraniční návštěvníci někde přespat. „Jsme jediná akce, která dokázala zaplnit všechny hotely v Brně,“ okomentoval s úsměvem Široký. Ubytovací zařízení prý vyšla svým klientům s pejsky vstříc. „V některých hotelech dnes nosí i misku s krmivem,“ zmínila mluvčí European Dogshow Veronika Chrpová. Mnoho vystavovatelů pobývalo v karavanech v areálu výstaviště.

Klíčová slova: Brno, psi, mezinárodní výstava psů, foxteriér

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.