16.04.2016 20:57


Brněnskou Industru zaplnily stánky s nezávislou módou

Autor: Eliška Srncová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Výrobci nezávislé módy se opět sešli na brněnském Factory Fashion Marketu v hale Industra v Brně. Prodejní stánky nabízely nejen oblečení, ale i doplňky, mýdla a sladkosti. Většina produktů pochází z Česka a musí splňovat kritérium nezávislé výroby. Seznámit se s nabídkou trhu s nezávislou módou a užít si specifickou atmosféru industriální haly můžou zájemci ještě zítra.


Brno
- Poznávat nové značky mohli příznivci nezávislé módy od dnešních jedenácti dopoledne do sedmi večer na Factory Fashion Marketu v hale Industra v Masné ulici Brně. Myšlenka trhu s nezávislou módou pochází od majitelů brněnské značky Lovemusic Kateřiny Pletichové a Zbyňka Hanka. První ročník trhu hostila v roce 2010 brněnská Zbrojovka, od té doby trh několikrát změnil místo konání. Podmínkou pro prodejce je nezávislost na masové výrobě, nadnárodní korporaci nebo cizím kapitálu. Velkou část nabízeného sortimentu proto tvoří ruční výrobky. "Celá naše výroba je v Brně, nebo nám ještě vypomáhají švadlenky z Břeclavi. Všechno se tedy vyrábí u nás a ručně," sdělila organizátorka a prodejkyně Romana Tomašková.

Nejen oblečení čekalo dnes na návštěvníky Industry. Foto: Eliška Srncová


Návštěvníci dnešního trhu už venku narazili na několik prvních stánků s módou, sladkým pečivem a také improvizovaný kadeřnický salon. Vnitřní bludiště haly tvořily další kiosky s oblečením a doplňky, velké oblibě návštěvnic se těšily zejména květinové čelenky, které si často nechávaly dámy aranžovat do vlasů už na místě koupě. Mimo klasických oděvů byly k vidění i méně obvyklé produkty, jako jsou kabelky z bezpečnostních pásů nebo bižuterie z PET lahví.

Někteří výrobci se na podporu akce za rovné platy pro muže a ženy rozhodli poskytnout ženám slevu na vybrané zboží, jako náhradu za to, že stále ještě vydělávají méně. Pro unavené návštěvníky organizátoři zajistili místa k sezení a o jejich občerstvení se starali pracovníci místní kavárny. "Trh je dobrý pro ty, kteří značky ještě tolik neznají, mohou si tu oblečení v klidu osahat a vyzkoušet a nekupovat naslepo z internetu. Já už většinu výrobců znám, ale zaujal mě alespoň stánek s bižuterií," zhodnotila návštěvnice Barbora Dobešová. Factory Fashion Market dneškem nekončí, nové návštěvníky přivítá hala Industra znovu už zítra v deset dopoledne.

Klíčová slova: Factory Fashion Market, Industra, trh, nezávislá móda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.