08.04.2015 10:44

Brněnským Buldokům skončila sezóna

Autor: Kubala Radek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V sobotu a neděli odehráli brněnští Buldoci další dva zápasy semifinálové série florbalové extraligy proti Mladé Boleslavi. Oba zápasy byly hodně vyrovnané, z postupu do finále se ale nakonec radují Severočeši. Brněnským hráčům tak v neděli skončila sezóna, ve které vyrovnali historicky nejlepší výkon klubu.

Brno - Brněnští Buldoci o víkendu prohráli oba semifinálové zápasy proti Mladé Boleslavi, kvůli čemuž vypadli ze semifinálových bojů. Před sobotním duelem ztrácelo Brno v sérii dva nula kvůli porážkám 5:4 v prodloužení a 3:2. Ani na domácí půdě nedokázali Buldoci zvítězit, když jim oba zápasy unikly na nájezdech.

Po téměř celý sobotní zápas Brno vedlo. Přesto dokázali Mladoboleslavští dotáhnout duel k nájezdům, které vyhráli. „První zápas se hrál na Staré Vodové, kde je poměrně malý prostor. Proto pro nás bylo zezačátku těžké se prosadit. I díky štěstí jsme to zvládli,“ řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Zahalka. Na informační tabuli svítilo po zápase skóre 4:3 pro Severočechy.

Mladá Boleslav postoupila poprvé v historii do superfinále. Autor: Český florbal

V neděli naopak vedli většinou hosté, kteří ještě deset minut před koncem drželi náskok o dvě branky. Přesto Buldoci zabrali a vyrovnali na stav 5:5. Po bezbrankovém prodloužení přišly na řadu nájezdy. V nich byla opět úspěšnější Mladá Boleslav, která postoupila do superfinále. To se hraje na jedno vítězné utkání v O2 aréně.

Podle trenéra Brna Jana Kadlece byly oba zápasy atraktivní pro diváky, avšak se špatným koncem pro brněnské fanoušky. „V obou zápasech nám chybělo hrozně málo, někdy to byly milimetry. Soupeř díky svým zkušenostem dokázal lépe zvládnout vypjaté momenty,“ podotkl Kadlec. V podobném duchu mluvil i trenér Mladé Boleslavi Zahalka. „Oba zápasy byly hodně náročné, protože Brno se na nás skvěle připravilo. Nicméně jsme výborně zvládli koncovky obou zápasů. Musím vyzdvihnout výkon brankáře Davida Rytycha, který nás celou dobu držel,“ uvedl Zahalka.

Hrdinou nájezdové loterie se stal mladoboleslavský Petr Novotný, který si v obou rozstřelech připsal rozhodující branku. „Byl jsem ve velmi dobré pozici, protože jsem ani v jednom případě nemusel skórovat. Díky tomu jsem si nepřipouštěl žádný tlak,“ doplnil Novotný.

Brněnským Buldokům tak skončila sezóna, která pro ně znamenala jeden z největších úspěchů v klubové historii. Brno se umístilo na čtvrtém místě, čímž hráči vyrovnali deset let starý dosud nejlepší výkon klubu. Mladou Boleslav naopak čeká superfinále, kde se příští sobotu střetnou v 02 aréně s vítězem semifinálové série mezi Tatranem Střešovice a Vítkovicemi.

Sobotní zápas:

itelligence Bulldogs Brno - Technology Florbal MB 5:6pn

branky: 18. Aleš Jakůbek, 39. Martin Koutný, 43. Luděk Ondráček, 51. Vít Hrubý, 55. Petr Kadlec - 24. Petr Novotný, 30. Tomáš Kadlec, 31. Tadeáš Chroust, 44. Jiří Curney, 48. Jan Jelínek, RN Petr Novotný; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 612; zásahy brankářů: Filip Kejík 12 - David Rytych 24; po třetinách: 1:0, 1:3, 3:2, 0:0

Nědělní zápas:

itelligence Bulldogs Brno – Technology Florbal MB 3:4pn

branky: 5. Vít Hrubý, 14. Josef Žižka, 40. David Coufal – 10. Daniel Ludvík, 14. Petr Salát, 54. Tomáš Chroust, RN Petr Novotný; rozhodčí: Jakub Furmánek – Vlastimil Šolc; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 417; zásahy brankářů: Filip Kejík 14 - David Rytych 21; po třetinách: 2:2, 1:0, 0:1 – 0:0

Klíčová slova: florbal, Brno, Buldoci