27.11.2019 22:37


Brněnští krasobruslaři vystoupili na slavnostním otevření kluziště pod Joštem

Autor: Ondřej Fajstavr | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dnes v pět hodin odpoledne zahájilo provoz kluziště pod sochou Jošta Lucemburského na Moravském náměstí v Brně. O doprovodný program se postarali brněnští krasobruslaři.

Autor: Ondřej Fajstavr

Brno — Okolí kluziště se kolem páté začalo zaplňovat lidmi, kteří čekali na slavnostní otevření. Návštěvníci, kteří přišli včas, měli možnost vidět závodníky krasobruslařského oddílu TJ Stadion Brno, který krom jiného pořádá pro Brňany kurzy bruslení pro děti a dospělé

Mezi vystoupeními byla i dvě sóla. Sólově vystoupili Ondřej Smetana a Kateřina Beránková. Smetana je držitel zlaté medaile z letošních mezinárodních závodů v krasobruslení tělesně postižených ve Finsku. Beránková je olympionička, předsedkyně TJ Stadion Brno a bývalá reprezentantka ve sportovních dvojicích

„Oproti minulému roku přibyly u kluziště například skříňky, kde si návštěvníci mohou odložit věci,“ řekl starosta Brna-střed Vojtěch Mencl. Studentka Stella Ingeduldová uvedla, že ač není z Brna, na kluziště se velmi těšila. „Je to skvělý nápad, určitě půjdeme s přítelem bruslit několikrát,“ řekla.

Dospělí mohou bruslit za sto korun, děti a důchodci za šedesát. Dnes ale bylo kluziště pro všechny zadarmo. Brusle je možné si vypůjčit přímo na místě. V blízkosti kluziště je i několik stánků s občerstvením, kde si návštěvníci mohou dát teplé nápoje nebo něco menšího k jídlu.

„Všem přeji co nejméně pádů, aby nám počasí přálo a mohli jsme tu bruslit až do konce února,“ uzavřel Mencl.

Klíčová slova: Jošt, kluziště, bruslení

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.