17.12.2016 22:56

Brněnští volejbalisté se rvali, Liberec ale získal čtyři rozhodující body v tie-breaku

Autor: Simona Ferulíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Pro brněnský tým skončilo sobotní jedenácté utkání domácí extraligy prohrou 2:3. Brněnští volejbalisté sice ty liberecké po každém vítězném setu dorovnali, tie-break ale prohráli o čtyři body.

Brněnští volejbalisté bojovali proti Liberci v hale na Kounicové. Foto: Simona Ferulíková

Brno – Domácí Brňané nenechali Liberec zvítězit bez boje a hosté tak vyhráli až v pátém zkráceném setu. Sobotní extraligový zápas skončil 3:2 pro liberecké volejbalisty. Celý zápas byl vyrovnaný a vítězné sety si oba týmy navzájem střídaly. V rozhodujícím tie-breaku ale Liberec porazil domácí na body 15:11.

Už od začátku důležitého čtvrtého setu vedli domácí a Liberec jen s námahou překonával jejich obranu. Za stavu 21:18 diváci hlasitě pískali a někteří vstávali ze svých míst. Liberec ale odskok brněnských dorovnal a i přes dobrou obranu Brna se dostal na rovný stav 24:24. Následovalo ovšem podání domácích a Liberec přišel o dva vítězné body. V zápase podle brněnského trenéra Ondřeje Marka rozhodovalo hlavně to, který tým měl zrovna podání. „Družstvo, které podávalo, většinou vyhrálo bod,“ uvedl po zápase Marek. Čtvrtým setem tak brněnští volejbalisté už podruhé dorovnali.

V napjatém tie-breaku liberecký tým dohnal brněnský až s desátým bodem. Brno už pak uhrálo jen jeden bod a liberečtí volejbalisté i přes zkažené podání slavili výhru. To, že byl zápas těžký pro obě strany, potvrdil trenér týmu Dukla Liberec Michal Nekola.  „V Brně se lehce nevyhrává, to už tady poznalo hodně mančaftů, proto jsme rádi, že jsme urvali vítězství za dva body, i když jsme sahali po třech,“ řekl k vítězství svého týmu trenér Nekola.

Dalším týmem, se kterým se brněnští volejbalisté v pondělí poperou, bude Kladno. Podle brněnského nahrávače Martina Licka to bude další náročný zápas. „V pondělí hrajeme s Kladnem, to bude také těžké. Hrajeme ale doma, tak snad přijdou diváci a dostanou nás k vítězství. Musíme prolomit tu šňůru nezdařených zápasů na pět setů,“ popsal nahrávač další plán brněnského týmu.

Klíčová slova: volejbal, Brno, Liberec, domácí extraliga, tie-break