06.11.2016 21:31


Brno hostilo největší český veletrh počítačové zábavy

Autor: Matěj Říha | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Počítačové hry již dávno nejsou doménou několika jedinců, ale stávají se zábavou mas. E-sport, jak se nazývá profesionální hraní her, láká diváky na vizuálně lákavou show, napětí  i herní celebrity. Druhý ročník výstavy počítačové zábavy v rámci veletrhu In-Joy nabídl návštěvníkům podívanou v samostatném pavilonu.

Brno –  Od pátku do neděle v pavilonu C si návštěvníci mohli sami vyzkoušet nejvýkonnější herní stroje a atraktivní hry. Podle jednoho z organizátorů výstavy počítačové zábavy Přemka Maliny se veletrhu zúčastnilo bezmála čtyřicet vystavovatelů. Návštěvníci si mohli vyzkoušet počítače, herní konzole, virtuální realitu, či simulátor závodů vestavěný v závodním autě. „Bylo to úžasné. Trochu odlišné od normálního řízení, ale bavilo mě to. Jen simulátor mi nedělal příliš dobře," řekl jeden z návštěvníků Jaroslav Laňar.

V rámci veletrhu se konal druhý ročník Mistrovství ČR v počítačových hrách a nově i Mistrovství ČR v mobilních hrách. „Oproti minulému roku jsme se rozrostli do vlastního pavilonu, mohli jsme sem dostat více lidí a pro účastníky mistrovství jsme nabídli i větší ceny," uvedl Malina. Výherci všech kategorií si mezi sebe rozdělili dvě stě čtyřicet tisíc korun.

Fanoušci se mohli na veletrhu setkat se svými oblíbenými hráči. Mezi ně patří i Aleš Knežínek, kterého herní komunita zná pod přezdívkou Freeze. V České republice je jediným hráčem, který se hraním počítačových her živí, konkrétně hrou League of Legends. „Hraní her je pro mě práce na plný úvazek, či sport. Díky nim jezdím  na turnaje po celým světe," řekl Kněžínek. Podle něj za možnost hrát hry na profesionální úrovni vděčí z části štěstí, talentu, ale i snaze být neustále nejlepší.

Přemek Malina vidí budoucnost e-sportu a počítačové zábavy pozitivně. Podle něj každým rokem dorůstá nová generace, která k této zábavě přistupuje vstřícněji. „Máme ohlasy od lidí, které hry příliš nelákaly, že je veletrh oslovil a mile překvapil," řekl Malina.

Klíčová slova: esport, progaming, veletrh, Mistrovství České republiky v počítačových hrách, Mistrovství České republiky v mobilních hrách, BVV

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.