26.04.2019 16:29


Brno podpoří 50 projektů neziskových organizací, mezi které rozdělí částku 2,5 milionu korun

Autor: Vojtěch Dufek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Rada města Brna schválila uvolnění 2,5 milionu korun z městského rozpočtu na podporu neziskových organizací. Podpořeno bude 50 projektů, které uspěly ve výběrovém řízení. Jedná se o projekty podporující všechny sociální skupiny obyvatel.

Invalidní vozík

Brno – Městská rada ve středu schválila poskytnutí dva a půl milionu korun pro neziskové organizace, které navazují nebo doplňují sociální služby ve městě Brně. Neziskové organizace mohly o tuto podporu žádat do konce loňského října. Celkem o peníze požádalo 53 organizací s 68 návrhy. Radnice rozdělí peníze mezi 50 vybraných projektů. „Chtěli jsme peníze v tomto programu uvolnit na projekty, které nemají šanci získat peníze z jiných zdrojů financování, protože svým charakterem a obsahem nenaplňují podle zákona definici jednotlivých druhů sociálních služeb. Přesto jsou to aktivity potřebné, které si naši podporu jednoznačně zaslouží,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Kolik peněz a které projekty finance dostanou nechtěla konzultantka primátorky Hana Havlínová prozradit, protože konkrétní rozdělení částek ještě musí schválit zastupitelé. Podpořené projekty se snažil přiblížit náměstek primátorky pro sociální oblast Robert Kerndl. „V některých případech se jedná o nové projekty. Ještě častěji jsou to ale dlouhodobě fungující programy, které už jsou zavedeny a mají svou klientelu,“ popsal Kerndl. Programy jsou věnovány všem věkovým skupinám od dětí přes rodiny s dětmi, lidi s mentálním či zdravotním postižením až po seniory nebo cizince.

Jednou z neziskových organizací, které je závislá na penězích od magistrátu, je organizace AGAPO, které pomáhá se společenskou rehabilitací jejích klientů. Většinou se jedná o osoby závislé na návykových látkách, zrakově postižené nebo osoby žijící v sociálně vyloučených komunitách. Těmto lidem pak AGOPO pomáhá s rekvalifikací a hledáním uplatnění na pracovním trhu. „Naše organizace je mimo jiné podpořena penězi z rozpočtu Magistrátu města Brna a jsme na těchto financích existenčně závislí,“ uvedl za organizaci AGAPO Pavel Albert.

Uvolnění peníze pomohou i s dopravou klientů sociálních služeb. „Několikrát do týdne navštěvuji hospic, ale kdyby mi nezajistili dopravu, neměla bych se tam jak dostat. Musela bych pak všechen čas trávit sama doma,“ uvedla invalidní důchodkyně Jitka Hortová.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

ZooPornLovertaupe | 07. 05. 2019, 20:59
Splendid place, Creepy web pages I've found on the internet - they have a lot of sherry riley zoo porn zoo porn/dog licking pussy on this perv site. It called "ThePornDude". Quite shitty site, I must say. I am wondering, why police are not after this weirdo? Don't worry