06.12.2017 21:04


Brno spouští webovou aplikaci k odpadovému hospodářství

Autor: Anna Jílková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Graficky zpracovaná data ke stavu brněnského odpadového hospodářství si mohou lidé nově zobrazit na internetových stránkách města. Pomohou jim zjistit, kam odnést tříděný odpad, kde jsou sběrné dvory nebo je informují o rozmístění obyčejných odpadkových košů. Aplikace je již druhou ukázkou interaktivní analýzy města. Zastupitelé chtějí touto cestou připravit spuštění celého datového webu města.

BRNO – Webová aplikace spuštěná pátého prosince přehledně informuje o odpadovém hospodářství města. „Všechno je zaneseno v grafice, snažíme se tak informace předat poutavou formou,“ uvedl náměstek primátora pro oblast Smart city Jaroslav Kacer (TOP 09). Aplikace se skládá z jednotlivých analytických a geografických programů. Po přístupu k aplikaci z adresy www.brno.cz/data se zobrazí jejich nabídka.

Lidé mohou pomocí aplikace nahlašovat přeplněné kontejnery v Brně.

Lidé mohou v prezentaci zjistit, jak daleko se od nich nachází kontejnery na tříděný odpad nebo sběrné dvory. Zobrazují se také jednotlivé odpadkové koše. Od příštího roku se program propojí s „živými daty“ a bude tak ukazovat aktuální stav.

Kromě toho se mohou na tvorbě dat sami podílet. „Je možné uvést, kde jsou kontejnery již přeplněné nebo kde úplně chybí,“ dodal Kacer. Tuto možnost oznámit přetékající koše prostřednictvím aplikace nabízí již tři roky společnost SAKO. „Lidé nás o přetékajících kontejnerech informují často. Buďto pomocí GPS nebo mohou kontejner i vyfotit,“ uvedl tiskový mluvčí SAKO  Martin Drozd. Kromě toho aplikace Třídění odpadu v Brně radí, co do kterého koše patří. 

Program na datové hospodářství navázal na předcházející interaktivní analýzu ekonomické aktivity Brna. Ta funguje již od října letošního roku. „Oba tyto počiny jsou přípravou na spuštění datového webu města,“ řekl Kacer. Tento datový portál by měl být spuštěný začátkem příštího roku.

Klíčová slova: aplikace, třídění odpadu, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.