16.04.2011 17:01


Centrum Brna ovládli cyklisté

Autor: Vojtěch Kučerák | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Několik desítek cyklistů se dnes sjelo do centra města, aby dalo najevo starost o stav a počet cyklistických stezek a společně se zúčastnilo letošní brněnské cyklojízdy.

K vidění byly i dopravní prostředky, které se kolu vůbec nepodobaly. Foto: Vojtěch Kučerák.

Brno – Jízda Brnem na kolech začala dnes kolem druhé hodiny odpoledne, kdy na místo srazu, před Místodržitelský palác na Moravském náměstí, začali přijíždět první účastníci. K vidění byla běžná horská i silniční kola, stejně jako různé kuriozity, mezi kterými byl například tandem.

Cílem pořadatelů akce bylo upozornit zastupitele na nedostatečnou síť cyklostezek ve městě. „Brněnští politici by si měli uvědomit, že cyklisté prostor neubírají, ale naopak. Pokud budeme jezdit častěji na kolech, bude daleko víc místa pro auta, když je budeme muset použít,“ hlásal do megafonu jeden z organizátorů akce Martin Špaček, který si myslí, že dopravní situace v Brně je neúnosná.

Přibližně po půlhodině příprav se skupina cyklistů vydala na jízdu středem města. Bezpečí účastníků na šestikilometrové trase zajišťovali brněnští strážníci. „Nevím, zda taková akce dokáže opravdu něco změnit, ale pokud člověk neudělá nic, nemůže čekat zlepšení,“ popsal motivaci většiny účastníků jeden z nich, Vratislav Peška. Trasa končila pod hradem Špilberk, kde se cyklisté mohli připojit k programu oslav Dne země.

Klíčová slova: cyklojízda, kolo, bicykl, brno, cyklista

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.