28.02.2020 07:45


Centrum Motýlek hledá dobrovolníky. Pomoc uvítají nemocné děti i senioři

Autor: Natálie Závadová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dobrovolnické centrum Motýlek shání další pomocníky do nemocnic a domovů pro seniory. První školení začíná poslední dubnovou sobotu. Zaslané přihlášky přijímá organizace i dnes. Pokud nemůžete věnovat svůj čas, můžete přispět koupí náramku.

Brno - Dobrovolnické centrum Motýlek rozšiřuje svůj tým. Podmínkou pro přijetí je vyplnění formuláře na stránkách dobrovolnického centra a účast na školení. To začne poslední dubnovou sobotu a potrvá celý den, novým pomocníkům poskytne veškeré potřebné informace. Jarní nábor není jediný, další školení uspořádá centrum v září.

„Na výšce jsem hledala způsob, jak využít svůj volný čas. Na internetu jsem si našla dobrovolnické centrum Motýlek a kontaktovala koordinátorku. Dobrovolničím už od roku 2014,” říká dobrovolnice Kateřina Skálová.

Doba dobrovolničení je neurčená, doporučený čas jsou dvě hodiny za týden. Podle pracovnice Motýlku Soni Záškodové dítě déle pozornost neudrží. „Dobrovolníci chodí na oddělení jednou týdně na dvě hodiny, ale záleží na člověku, kolik času si najde. Kdo chce, může samozřejmě chodit častěji, ”doplňuje Záškodová.

Dobrovolníci čtou večer dětem pohádky, hrají si s nimi a navštěvují je v kostýmech. Nepomáhají ale pouze oni, zapojovat se snaží i sportovní kluby jako je Kometa či Draci, kteří navštěvují především dětská oddělení. Svou pomoc nabídla i kavárna Localité. Začátkem května se v jejích prostorách uspořádá jarmark, jehož veškerý výdělek pošle vedení kavárny centru Motýlek. „ Pokud se jarmark vydaří, máme v plánu ho pořádat pravidelně. Jelikož jsem nechtěla poskytnout jen jednorázovou pomoc, nabídla jsem, že v kavárně budeme prodávat náramky centra Motýlek,” říká majitelka kavárny Localité Andrea Winterová

Jednorázovou pomoc nabízí centrum prodejem náramku, přispět lze ale také finančním či nefinančním darem. Knihy, společenské hry, výtvarné pomůcky, nebo třeba poukázky na služby, to vše centrum uvítá. Zařízení Motýlek od roku 2002 pomáhá lidem jakéhokoli věku s chronickým onemocněním. Momentálně má okolo šedesáti členů, kteří navštěvují děti ve Fakultní nemocnici Brno a seniory v Domovech Koniklecova a Foltýnova.

Klíčová slova: charita,dobrovolnictví, Brno, nemocnice, senioři, děti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.